Malownicze krajobrazy, niesamowite plaże, a może muzeum piwa? Nowe trasy Wizz Air z Gdańska

Węgierskie linie lotnicze Wizz Air ogłosiły na konferencji Routes Europe w Łodzi, że od 29 października 2023 uruchomione zostaną kolejne połączenia z Gdańska. Trzy nowe kierunki zachwycą miłośników taniego podróżowania. Sprzedaż biletów już ruszyła!

Węgierski przewoźnik nie zatrzymuje ekspansji. Od jesieni tego roku podróżujący z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy będą mieli możliwość odwiedzić zupełnie nowe kraje. Dwa z tych kierunków prowadzą do słonecznych, rajskich destynacji, natomiast trzecia trasa idealnie się sprawdzi na szybkiego citybreak'a ze znajomymi. Sprawdźcie sami!

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Nowe połączenia lotnicze z Gdańska

Już 29 października tego roku startują loty na jedną z Wysp Kanaryjskich - piękną Teneryfę oraz do stolicy Danii - Kopenhagi. Zaledwie dzień później, 30 października, uruchomione zostanie połączenie z hiszpańskim miastem Alicante. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Jeśli komuś marzy się jesienna ucieczka do ciepłych krajów, lepiej, żeby się pospieszył - rezerwacje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki!

Loty na słoneczną Teneryfę będą się odbywały dwa razy w tygodniu - w czwartki i niedziele. Świetnie sprawdzi się jako propozycja na długi weekend dla spragnionych wrażeń. Sześciogodzinny lot umili świadomość odpoczynku pod palmą na jednej ze złocistych, piaszczystych plaż.

Połączenia z Alicante będą się odbywały aż trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i soboty. Pozwoli to na wygodne zorganizowanie wycieczki. Hiszpańskie miasto ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, tajemnicze jaskinie, bogatą historię oraz ciekawe zabytki. 

Do Kopenhagi będzie można polecieć niemal codziennie. Loty planowane są na wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Będzie to również jeden z najtańszych kierunków tego roku. W jedną stronę polecimy już za 119 zł. Cena dla posiadaczy karty WIZZ Discount Club to tylko 79 zł. Co można robić w stolicy Danii? Zwiedzać zabytkowe pałace i rezydencje królewskie, wybrać się do portu lub muzeum Carlsberga - twórcy popularnej marki piwa.

Dokąd polecieć z Gdańska liniami Wizz Air?

Wizz Air oferuje wiele korzystnych cenowo połączeń z gdańskiego lotniska. Latem można się wybrać do słonecznej Barcelony, Tirany czy Splitu. Miłośnicy dobrej kuchni znajdą raj na ziemi w Kutaisi czy Larnace, a pasjonatom aktywnego zwiedzania do gustu przypadnie Rejkiawik-Keflavik, Paryż-Beauvais lub Londyn-Luton. Piękna architektura czeka w Edyndburgu, Maladze i wielu innych miastach Europy.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: