Zdumiewające odkrycie w Malborku. Nie mogli uwierzyć, co znajdowało się w sklepieniu zabytkowego kościoła

Podczas prac remontowych na terenie zabytkowego kościoła w Malborku pracownicy dokonali zaskakującego odkrycia. W sklepieniu świątyni znaleźli niewybuch pocisku moździerzowego z czasów II wojny światowej. Na miejsce przybyła policja oraz saperzy.

Kościół św. Jana Chrzciciela w Malborku został wzniesiony w XIII wieku, jednak ze względu na zniszczenie jego obecna forma powstawała między 1467 a 1523 rokiem. Kolejne burzliwe czasy nadeszły w okresie II wojny światowej. Wówczas świątynia m.in. została pozbawiona okien i dachów, zwalono wieżę i stopiono jej jedyny dzwon. Teraz okazuje się, że potężna "pamiątka" po walkach w mieście cały czas przebywała na terenie kościoła

Zobacz wideo Na wyzwolonych terytoriach ukraińscy saperzy znajdują i usuwają duże ilości amunicji i niewybuchów

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zaskakujące odkrycie w Malborku

W czwartek, 11 maja Komenda Powiatowa Policji w Malborku poinformowała o zdarzeniu, do jakiego doszło na terenie kościoła św. Jana Chrzciciela zlokalizowanego przy ulicy Stare Miasto. Podczas trwających już od kilku lat prac remontowych na sklepieniu pracownicy natrafili na niewybuch. Jak czytamy na Facebooku:

Okazało się, że jest to pocisk moździerzowy z II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, który zabrał niebezpieczne znalezisko, aby je zneutralizować na poligonie.

Policja apeluje. O tym warto pamiętać w podobnych sytuacjach

Choć czasy II wojny światowej są już dawno za nami, to do tej pory wciąż możemy spotkać się z jej pozostałościami. Jednak policjanci przypominają, że w przypadku znalezienia nieznanych nam przedmiotów lub tych przypominających uzbrojenie wojskowe, należy zachować szczególną ostrożność. W przeciwnym razie może skończyć się to dla nas nieszczęściem. 

Pamiętajmy, by nie ruszać, odkopywać, ani nie podnosić tego typu znalezisk. Powinniśmy oznaczyć lokalizację, w którym je odkryliśmy, a następnie oddalić się i zawiadomić o tym fakcie policję. Funkcjonariusze zabezpieczą przedmiot i w razie potrzeby wezwą na miejsce saperów. 

Więcej o: