To miasto uzdrowiskowe przyciąga turystów jak magnes. "Pięknie i kolorowo"

Miasto uzdrowiskowe, malowniczo położone nad potokiem Grajcarek, między Pieninami a Beskidem Sądeckim, od lat przyciąga uwagę kuracjuszy i turystów. Ciekawe szlaki turystyczne, zapierające dech w piersi krajobrazy i liczne atrakcje sprawiają, że Szczawnica zapada w pamięci podróżnych na lata.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do Szczawnicy przybywają zarówno turyści, spragnieni niezwykłych krajobrazów, jak i kuracjusze, poszukujący leczniczych wód mineralnych. Wodne kuracje wspomagają bowiem leczenie dolegliwości układu pokarmowego i moczowego, a dobroczynny mikroklimat i otoczenie przyrody ułatwia relaks. Szczawnica ma jednak dla przyjezdnych znacznie więcej niespodzianek. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Chwila wytchnienia

Szczawnica to miasto uzdrowiskowe, które od lat zachwyca nie tylko kuracjuszy, ale i turystów. Przyjeżdżają tu głównie dla pienińskich, czyli jednych z najpiękniejszych szlaków w Polsce. Warto również wspomnieć, że miejscowość słynie z drewnianej architektury, nadającej jej wyjątkowy klimat. "Jest tak pięknie i kolorowo" - piszą internauci na Twitterze. 

Źródło życia

Będąc w Szczawnicy, kuracjusze odwiedzają zwykle Józefinę, Stefana, Jana i Magdalenę, którzy znajdują się w centrum. Z kolei Szymona można spotkać przy promenadzie nad Grajcarkiem, a Wanda ukrywa się w Parku Dolnym. - To nic innego jak nazwy wód mineralnych, które od ponad 200 lat ściągają kuracjuszy do urokliwego kurortu - podaje "Magazyn Travelist". Wodne kuracje wspomagają pracę całego organizmu i pomagają uporać się z dolegliwościami układu pokarmowego i moczowego. 

 

Moc atrakcji

Szczawnica jest wyjątkowa pod wieloma względami; okazuje się, że żaden inny kurort w polskich górach nie ma tak wielu malowniczych szlaków i zakątków, umożliwiających połączenie leczenia z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Wśród atrakcji turystycznych wyróżnia się także Plac Dietla, uznawany za jedno z najciekawszych miejsc w okolicy. Warto odwiedzić je za dnia oraz późnym wieczorem, gdy plac jest oświetlony i emanuje zupełnie innym klimatem. Na szczególną uwagę zasługuje również:

  • Górny Park - znajdziemy tu hotel oraz sporych rozmiarów Inhalatorium,
  • Palenica - obowiązkowy punkt pobytu w Szczawnicy, z jej wierzchołka rozpościera się niezwykły widok,
  • Promenada nad Grajcarkiem,
  • słynny Spływ Dunajcem,
  • Sokolica, z której widoki zapierają dech w piersi,
  • Pieniński Park Narodowy w okolicach Szczawnicy,
  • Wodospad Zaskalnik.

Źródła: "Magazyn Travelist", hasajacezajace.comorlica.com, Twitter

Więcej o: