Wakacyjny wyjazd zamienił się w koszmar. Polski turysta jest w stanie krytycznym. Trwa śledztwo

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Katanii, na Sycylii. 35-letni mężczyzna z Polski walczy o życie w tamtejszym szpitalu. Musiał przejść pilną operację głowy - podają włoskie media.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Turysta z Polski walczy o życie w szpitalu w Katanii. 35-latek został zaatakowany przez jednego z przechodniów - podają włoskie media. Agencja ADNkronos informuje, że sprawca ukradł Polakowi telefon. 35-latek upadł i uderzył głową o chodnik.

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę, niedaleko Piazza Stesicoro. Policję wezwał jeden z mieszkańców okolicy.

Sycylia. Stan Polaka jest krytyczny

Z kolei według lokalnego dziennika "La Sicilia", zaatakowany mężczyzna najprawdopodobniej przebywał w Katanii na wakacjach, wraz z grupą znajomych z Polski. Po napaści trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Media donoszą, że jego stan jest krytyczny.

Na razie służby nie podają zbyt wielu szczegółów dotyczących sprawy. Trwa policyjne śledztwo w sprawie napadu. Sycylijscy funkcjonariusze szukają napastnika, który uciekł z miejsca zdarzenia, zanim pojawiły się tam radiowozy. 

Niestety tożsamość napastnika nie jest znana, ale policji udało się sporządzić krótki portret pamięciowy. Służby analizują też nagrania z kamer monitoringu miejskiego znajdujących się na terenie Piazza Stesicoro.

Źródła: TVN24/La Sicilia, qds.it/bnn.network

Więcej o: