To mało znane miejsce w Polsce zachwyca turystów. "Piękne, a na szlaku ani żywej duszy"

Obecnie wielu turystów świadomie rezygnuje z wycieczek zagranicznych i decyduje się na odkrycie najpiękniejszych zakątków w Polsce. A takich nie brakuje. Sandomierz, Ponidzie, Zakopane Wrocław - pereł turystycznych jest wiele, choć jeszcze więcej wciąż kryje się przed wzrokiem podróżnych. Najlepszym przykładem są Góry Opawskie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Góry Opawskie są mało znanym, najdalej wysuniętym na wschód polskim pasmem Sudetów. Dzielimy je na granicy z Czechami. Wśród licznych wzniesień, bujnych lasów niezwykłych dolin rzek, które przecinają krajobraz, można się prawdziwie zatracić. 

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Z zapartym tchem

Najwyższym szczytem po polskiej stronie Gór Opawskich jest Biskupia Kopa (890 m n.p.m.). Znajduje się na niej wieża widokowa, dzięki której z zapartym tchem można obserwować niezwykłą okolicę. To właśnie tutaj spotkamy najwięcej turystów, spacerujących po polskiej stronie pasma. Z kolei najwyższym szczytem Gór Opawskich jest czeski Pricny Vrch, który ma wysokość 975 m n.p.m.

Barwne historie 

Mimo że wyższe i bardziej rozległe tereny Gór Opawskich znajdują się po stronie czeskiej, licznych wzniesień, dolin i zapierających dech w piersi krajobrazów nie brakuje również w Polsce. - Można śmiało rzec, że Góry Opawskie to jeden z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny, których są też najwyższym wzniesieniem - twierdzą autorzy bloga podróżniczego "Hasające Zające". Ciekawym aspektem tego miejsca jest również wątek historyczny. Góry Opawskie są bowiem związane z Dolnym Śląskiem. W średniowieczu były częścią rozległego księstwa biskupów wrocławskich ze stolicą w Nysie.

Niedoceniany zakątek 

Mimo wielu urokliwych miejsc i niespodzianek, które mają dla turystów Góry Opawskie, w dalszym ciągu są odrobinę niedoceniane. Tymczasem, jak komentują internauci na Twitterze, góry są "niezbyt wysokie, ale piękne. Szczególnie z samego rana, gdy na szlaku ani żywej duszy". Wybierając się w te okolice, warto odwiedzić Park Krajobrazowy Góry Opawskie. Turystów ucieszy również niezwykle gęsta sieć szlaków. Jeden z nich - Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza - ma swój początek na dworcu PKP w Prudniku i liczy aż 444 km. 

Źródła: "Hasające Zające" - blog, goryopawskie.eu

Więcej o: