Bez tego nie wyobraża sobie lotu. Stewardesa ujawnia, co zawsze powinno znaleźć się w bagażu. "Genialne"

Dzięki pracy w przestworzach stewardesy nauczyły się wielu przydatnych sztuczek, które znacznie ułatwiają podróżowanie. Wiedzą m.in. jak sprytnie się spakować, a także jakie przedmioty mogą okazać się niezwykle przydatne. Teraz pracowniczka jednej z linii lotniczej zdradziła, bez czego nie wyobraża sobie lotu.

Cici to stewardesa ze Stanów Zjednoczonych, która na TikToku zgromadziła już blisko 290 tys. obserwujących. Chętnie dzieli się z nimi poradami, a także licznymi trikami podróżniczymi. W jednym z ostatnich nagrań postanowiła ujawnić pewien trik, który sprawia, że podróżowanie staje się dużo wygodniejsze. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zdradziła, co warto mieć je przy sobie podczas podróży samolotem

Stewardesa przyznała, że nieocenionym sprzymierzeńcem podczas podróży są chusteczki dezynfekujące nasączone alkoholem. Jak się okazuje, mają one naprawdę wiele zastosowań. Po pierwsze - docenią ją przede wszystkim pasażerowie, którzy źle znoszą lot samolotem. 

Następnym razem, gdy będziesz w samolocie i poczujesz mdłości, możesz wyjąć jedną z nich, po prostu otwórz ją i powąchaj, a to pomoże na mdłości

- wytłumaczyła na nagraniu. 

Internauci byli zachwyceni szczególnie tym trikiem. "Na mdłości! Genialne. Mój brzuch trochę się stresuje podczas lotów, a ja właśnie zacząłem podróżować. Dzięki!" - czytamy. Chusteczki świetnie sprawdzają się również w walce z nieprzyjemnymi zapachami z obuwia. Wystarczy, że włożymy jedną do butów i gotowe! 

Chusteczki dezynfekujące w podróży

Podróżowanie często wiąże się z wysokimi temperaturami i... nadmiernym poceniem. Jeśli czujecie się niekomfortowo, a zapomnieliście ze sobą dezodorantu - z pomocą przyjdą wam chusteczki nasączone alkoholem. Stewardesa radzi, by zastosować je pod pachami, by ponownie cieszyć się świeżością. 

Ostatnim zastosowaniem jest czyszczenie smartfonów. Choć tak wiele osób o tym zapomina, to są one siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń. Dlatego dbanie o ich regularne czyszczenie powinno stać się naszym stałym nawykiem. Jednak nie tylko telefony. Chusteczki przydadzą nam się także w dezynfekcji powierzchni, z którymi stykamy się w samolocie. Te także są domem dla licznych zarazków. 

Więcej o: