Koniec z narzekaniem na drogie bilety. Dzięki tym prostym trikom możesz podróżować pociągiem za grosze

Pociągi świetnie sprawdzają się do zwiedzania różnych zakamarkach polski. Jednak pasażerowie coraz częściej narzekają na ceny biletów i twierdzą, że znalezienie atrakcyjnych ofert jest niemożliwe. PKP Intercity próbuje odczarować to przeświadczenie i wyjaśnia, jak tanio podróżować.

Ceny biletów na pociąg czasami potrafią przyprawić o dreszcze i mocno uderzyć po kieszeni miłośników podróżowania. Jak więc uniknąć nieprzyjemnych doświadczeń? Przede wszystkim warto zapoznać się ze zniżkami ustawowymi, jakie oferuje PKP Intercity (np. dla studentów, honorowych dawców krwi czy seniorów). Dodatkowo istnieje też kilka wskazówek, które pozwolą wam nieco zaoszczędzić. 

Zobacz wideo Wjechał na przejazd pod opadającymi rogatkami. I znalazł się sam na sam z pociągiem [WIDEO]

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tanie podróżowanie pociągami. Jeździj w środku tygodnia

Jak informuje na swojej na stronie PKP Intercity, podróżowanie pociągiem szczególnie opłaca się w środku tygodnia. W ofercie przewoźnika można znaleźć ciekawą opcję kryjącą się pod nazwą "Multiprzejazd".

Tego typu bilet obowiązuje przez trzy doby - od północy we wtorek do tej samej godziny w czwartek. Co ważne, w tym czasie upoważnia nas on do nieograniczonej liczby przejazdów maszynami kategorii TLK i IC! Jest to więc doskonała opcja dla osób marzących o zwiedzaniu zakamarków Polski. Ile to kosztuje? Za podróżowanie w drugiej klasie zapłacimy 119 zł, natomiast w pierwszej 159 zł. 

W grupie nie tylko raźniej... ale i taniej

Jak się okazuje, ceny biletów obniżyć możemy także, podróżując w małej grupie. Oferta "Taniej z Bliskimi" jest przeznaczona dla co najmniej dwóch pasażerów, wybierających pociąg ekonomiczny TLK lub IC. Co istotne, łączy się ona także z ulgami ustawowymi.

Aby z niej skorzystać, wystarczy podróżować w grupie od dwóch do sześciu osób - wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów

- informuje na stronie internetowej PKP Intercity. 

Bądź elastyczny

Aby cieszyć się tańszymi biletami, warto wykazywać się także elastycznością co do pory dnia. Jak zaznacza przewoźnik, pociągi kursujące w "godzinach szczytu" będą zdecydowanie droższe ze względu na duże obłożenie. Lepiej więc wybierać połączenia o wczesnych godzinach porannych lub późnym wieczorem.

Pamiętajcie także, by nie czekać na ostatnią chwilę - im szybciej zakupicie bilety, tym mniejszą kwotę zapłacicie. Najniższa i najbardziej atrakcyjna oferta obowiązuje od razu po rozpoczęciu sprzedaży, czyli na miesiąc przed terminem odjazdu pociągu. Warto również korzystać z wyszukiwarki tanich połączeń "Promobilet".

Więcej o: