Niespodzianka na Dzień Dziecka. Taki prezent sprawi pociechom PKP pierwszego czerwca

Polskie Koleje Państwowe zapowiedziały, że w czwartek 1 czerwca 2023 roku dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogły jeździć pociągami PKP Intercity za darmo. W ten sposób przewoźnik uczci Międzynarodowy Dzień Dziecka.

PKP Intercity ogłosiło, że pierwszego czerwca 2023 roku dzieci i młodzież będą mogły przemieszczać się pociągami bez wnoszenia opłat. Promocją objęte zostaną wszystkie połączenia między polskimi miastami. Do pociągów będzie można wsiadać po pobraniu bezpłatnego biletu.  

Zobacz wideo Protesty w Belgradzie po strzelaninach, które miały miejsce w Serbii

Darmowy bilet będzie można pobrać na dwa sposoby

Aby skorzystać z oferty promocyjnej PKP Intercity z okazji Dnia Dziecka, w czwartek pierwszego czerwca wystarczy pobrać bezpłatny bilet. Będzie można to zrobić w kasie biletowej albo u konduktora. Na przejazd pociągiem Pendolino bezpłatne bilety będą dostępne tylko w kasach. Warto zaznaczyć, że promocja obejmuje jedynie przejazdy w klasie drugiej. Co więcej, bezpłatny bilet będzie ważny tylko za okazaniem dokumentu, który potwierdzi wiek dziecka. Można skorzystać np. z paszportu, dowodu osobistego czy legitymacji szkolnej.

Pociągami PKP Intercity młodsze dzieci mogą jeździć za darmo nie tylko w ich święto

Dzień Dziecka to nie jedyny moment, kiedy najmłodsi mogą podróżować za darmo. Na przejazd pociągami PKP Intercity przysługuje ulga 100 proc. dla dzieci poniżej czwartego roku życia przez cały rok. Jedyny warunek, jaki musi zostać spełniony w tym przypadku dotyczy tego, że dziecko nie może zajmować osobnego miejsca w przedziale.       

Inną istotną kwestią jest brak pobierania opłat przez przewoźnika za przewożenie niezłożonego wózka dziecięcego. Co ciekawe, w wagonach restauracyjnych rodzice i opiekunowie dzieci mają prawo poprosić obsługę o bezpłatny wrzątek lub podgrzanie posiłku przeznaczonego dla malucha. Podróżując PKP Intercity można też wykupić miejsca w specjalnych, oddzielnych przedziałach dla rodzin z dziećmi. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: