Usłyszał prośbę pasażerki. Chwilę później wpadł w szał, zaatakował stewarda i chciał wyskoczyć z samolotu

Na początku maja jeden z pasażerów wpadł w szał i rzucił się z pięściami na stewarda. Następnie ruszył w stronę drzwi awaryjnych i próbował wyskoczyć z maszyny. Do sieci trafiło chaotyczne nagranie z pokładu samolotu United Airlines.

Do zdarzenia doszło chwilę po północy w poniedziałek, 1 maja 2023 roku. Pasażerowie podróżujący z San Francisco do Houston linią lotniczą United Airlines właśnie zajmowali swoje miejsca na pokładzie. Jednak wówczas jedna z podróżnych zauważyła, że wykupione przez nią siedzenie jest zajęte.

Zobacz wideo Czy przewoźnik ma obowiązek zwrócić pieniądze za lot, który się nie odbył? Kuna: Tak

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Awantura na pokładzie samolotu

Autorką nagrania, które trafiło do sieci była Naya Jimenez. To także ona zwróciła się do małżeństwa z prośbą o zwolnienie miejsca, które widniało na jej bilecie. Fakt ten nie spodobał się mężczyźnie.

Musieli sprowadzić pracownika bramy, aby spróbował porozmawiać z nimi obojgiem. Potem zaczął trochę bełkotać

- mówiła Jimenez w rozmowie z abc7.com.

Pasażerka wpadła w szał na pokładzie Spirit Airlines. Wpadła w szał na pokładzie samolotu i zaatakowała stewardesę. Powód zaskakuje

Na filmie widać jak poirytowany pasażer rzucił się na jednego z pracowników i zadał mu kilka ciosów pięściami. Następnie ruszył w stronę kabiny pilotów i usiłował otworzyć drzwi awaryjne. Kiedy jego "misja" się powiodła, próbował wyskoczyć z samolotu. Przeszkodził mu w tym personel pokładowy. 

Linia lotnicza zabrała głos

United Airlines poinformowało, że personel natychmiast wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji. Tym samym przewoźnik podziękował wszystkim za sprawny przebieg zdarzeń. 

Ich strój był zbyt wyzywający dla American Airlines. Musiały przebierać się przy bramkach. Stwierdzili, że są zbyt wyzywające

Jesteśmy wdzięczni naszemu zespołowi w San Francisco za profesjonalizm w tej sytuacji i za troskę o bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników United

- czytamy. 

Awanturnikiem okazał się 47-letni Cody Benjamin Lovins, mieszkaniec miasta Montgomery w Teksasie. Mężczyzna został aresztowany przez funkcjonariuszy policji z San Francisco. Jak donosi "Daily Mail" samolot wystartował zaledwie z 13-minutowym opóźnieniem i wylądował punktualnie w Houston.

Więcej o: