To miasto uzdrowiskowe zachwyca turystów. Leży w bajkowej części Polski

Kraina otoczona wzgórzami, zielenią i bajkowymi widokami sama w sobie nawołuje do tego, by odetchnąć i nasycić się krystalicznie czystym powietrzem. Nie bez powodu blisko 300 lat temu Jedlina-Zdrój uzyskała status uzdrowiska. Region ten jest bowiem wyjątkowy; zarówno dla turystów, jak i kuracjuszy.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jedlina-Zdrój jest niewielkim, pięciotysięcznym miastem położonym w okolicy Wałbrzycha. Poszczególne części miejscowości usytuowane są w malowniczych kotlinach, otoczone majestatycznymi Górami Wałbrzyskimi i Górami Sowimi. Bajkowe położenie to dopiero jeden z wielu atutów, które roztaczają nad tym miejscem wyjątkową aurę. 

Zobacz wideo Biały gronostaj uchwycony przez fotopułapkę

Wdech, wydech

Jedlina-Zdrój tętni nie tylko życiem i soczystą zielenią okolicy - na tym terenie znajdują się także wody mineralne, których właściwości uznano za lecznicze. Właśnie dlatego blisko 300 lat temu miejscowość zyskała status uzdrowiska. Obecnie szczyci się krystalicznie czystym powietrzem, wyjątkowym mikroklimatem i otoczeniem przyrody, która pozwala odetchnąć turystom, spragnionym ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i codziennej rutyny.

Pobyt w Jedlinie-Zdroju mimowolnie skłania również do aktywności fizycznej; znajdziemy tu bowiem liczne trasy rowerowe i spacerowe, parki linowe oraz całoroczny tor saneczkowy. To jednak nie wszystko. - Na terenie miasta powstał kompleks Active Jedlina, na który składają się m.in. siłownie na wolnym powietrzu, place zabaw dla dzieci, a także obiekty sportowe, w tym kompleks umożliwiający uprawianie szeregu dyscyplin sportowych - czytamy na stronie jedlinazdroj.eu

Moc atrakcji

Mimo że Jedlina-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową, zachwyca nie tylko kuracjuszy, ale i turystów. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji jest "Uzdrowiskowy Szlak Turystyczno-Rekreacyjny", dzięki któremu w trakcie aktywnego wypoczynku można jednocześnie podziwiać urokliwą okolicę. - Właśnie to malownicze położenie sprawia, że jest tutaj cudownie o każdej porze roku - podaje dolnyslask.travel

Na szczególną uwagę zasługuje również:

  • zespół pałacowo-parkowy z XVII wieku,
  • całoroczny tor saneczkowy, długi na 600 metrów,
  • unikatowy park bukowy,
  • punkt widokowy - panorama Gór Sowich, 
  • park linowy,
  • Pałac Jedlinka,
  • Plac Zdrojowy, Dom Zdrojowy i Pijalnia Wód.
 

Źródła: jedlinazdroj.eu, dolnyslask.travel

Więcej o: