Zbyt wyzywające? Personel kazał im przebierać się przy innych pasażerach. "To było naprawdę upokarzające"

Dwie oburzone pasażerki linii American Airlines podzieliły się w mediach społecznościowych szokującą historią. Pracownik przewoźnika miał zażądać od kobiet do zmiany ubioru przed wejściem na pokład samolotu. Musiały przebrać się przed bramkami, przy innych pasażerach.

Chrissie Mayr i Keanu Thompson to komiczki, które aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych. W poniedziałek, 2 maja na Twitterze pierwszej z nich pojawił się zaskakujący post. Kobieta wyznała, że jednemu z pracowników amerykańskiej linii lotniczej nie spodobał się ich strój. 

Zobacz wideo Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kazali przebrać im się przed wejściem do samolotu

Jedna z pasażerek miała na sobie długą spódnicę z dużymi wycięciami, a druga przylegające brokatowe, nieco prześwitujące spodnie. Dodatkowo obie założyły topy ze znacznie odsłoniętym dekoltem. Pracownik American Airlines uznał przy bramce, że stroje są zbyt nieodpowiednie na pokład samolotu, więc poprosił je, by się przebrały. 

Co ciekawe, zwrócił uwagę jedynie na dolną część ubioru. Dodatkowo Mayr twierdziła, że musiały przebierać się przy bramce, w obecności innych pasażerów. "Odpowiedni", zaakceptowany przez personel strój składał się z krótkich szortów ledwo zakrywających pośladki. 

Pracownik American Airline zmusił mnie i Keanu Thompson do zmiany spodni przed wejściem na pokład samolotu, co w rzeczywistości okazało się bardziej wyzywające

- pisały na Twitterze. 

Internauci oburzeni

Post Chrissie dotarł już do ponad 205 tys. użytkowników i wywołał powszechne oburzenie. Komentujący nie mogli uwierzyć w sposób, jaki kobiety zostały potraktowane. Sytuacja dotarła także do samego przewoźnika.

Twoje komentarze nas zaniepokoiły. Napiszcie do nas wiadomość prywatną, jesteśmy tutaj i gotowi do wysłuchania

- napisała linia American Airlines. 

Autorka wpisu przyznała, że "to było naprawdę upokarzające". Jak się okazuje, tego typu przypadek nie był odosobniony. W ubiegłym roku o podobnej sytuacji informowała użytkowniczka TikToka publikująca pod nazwą "badbish1078". Wyznała, że personel Alaska Airlines powiedział, że musi się zakryć, jeśli chce wsiąść do samolotu. Miała na sobie top z nadrukiem zebry i dżinsowe szorty.

Więcej o: