Chcesz polecieć za darmo do Chin? Trzeba znać ten trik, by zyskać bezpłatne bilety do Hongkongu

Rząd chiński zaskakuje wyjątkową okazją. Chcąc przywrócić do Hongkongu ruch turystyczny, oferowana jest pula darmowych biletów lotniczych. Chętnych jest mnóstwo, ale czy rzeczywiście oferta jest tak piękna, jak się wydaje? Znany użytkownik TikToka przybliża szczegóły akcji.

Ostatnie lata przyniosły Chinom znaczny spadek zysków z branży turystycznej. Związane jest to pandemią koronawirusa, która spowodowała odcięcie chińskich miast od reszty świata. Rok 2023 przynosi jednak wielkie zmiany. Kraj kwitnącej wiśni stara się zachęcić podróżujących do przybycia i zasilenia państwowej kasy. W tym celu powstała akcja promocyjna "Hello Hong Kong", w ramach której można zdobyć bezpłatne bilety lotnicze właśnie do miasta wieżowców.

Zobacz wideo Hongkong: mieszkańcy spowodowali paraliż miasta

Jak zdobyć darmowe bilety lotnicze do Hongkongu?

Popularny tiktoker podróżniczy @Kajetaneo, opublikował na swoim kanale na TikToku filmik, w którym opisuje akcję oraz zdradza, w jaki sposób można uzyskać promocyjne bilety. W pierwszej kolejności należy założyć konto na stronie internetowej linii lotniczych Cathay Pacific. Jest to jedyna linia transportująca pasażerów bezpośrednio z Europy do Hongkongu.

Loty z poszczególnych zakątków świata rozpoczynają dystrybucję biletów w określonych terminach. Przykładowo dziewiątego maja startowała sprzedaż dla Zurychu, Frankfurtu i Londynu. Oprócz zapisania się na stronę, wymagane jest także uzupełnienie krótkiego quizu, dotyczącego najprawdopodobniej linii Cathay Pacific. Jednak zaledwie dzień później, dziesiątego maja, dystrybucja zaczynała obejmować takie Paryż i Madryt, gdzie quiz już nie będzie obowiązywał. Jako że oferta jest limitowana, to działa na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Możliwe, że w kolejnych dniach pojawią się nowe kierunki.

Oferta promocyjna z kruczkami

Na liście lotnisk nie znajdziemy niestety propozycji z Polski, dlatego szczęśliwcy, którzy uzyskają promocyjny kod, będą musieli najpierw dostać się do jednego z wyżej wymienionych miast. Co więcej, chcąc zakupić bilet z danego miasta np. z Paryża, należy na stronie Cathay Pacific wybrać region i język francuski. Może to stanowić niejakie utrudnienie dla osób nieposługujących się językiem.

TikToker ostrzega również o dodatkowych kosztach. Chodzi przede wszystkim o podatki lotnicze, które mogą wynieść od 300 do nawet 400 euro. Regulamin akcji jasno określa też czas pobytu. Wycieczka musi trwać od dwóch do siedmiu dni. Tym, którym marzy się dłuższa podróż do Hongkongu, zalecamy wzięcie tych informacji pod uwagę.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: