Pokazał najlepsze miejsce w całej Europie. Internauci byli innego zdania i wskazywali polskie miasta

Zdaniem wielu podróżników duże miasta bywają naprawdę rozczarowujące. Na miejscu panuje ścisk i chaos, a widoki wcale nie są aż tak fantastyczne jak na zdjęciach. Jednak zdaniem Jesusa - vlogera podróżniczego - na mapie Europy znajdziemy pewne miejsce, które pozostawia inne daleko w tyle.

Jesús Yael Patiño to tiktoker o amerykańsko-meksykańskich korzeniach. Mężczyzna dzieli się z obserwatorami wrażeniami z podróży, ciekawostkami, a także poleceniami interesujących miejsc do odwiedzenia. W nagraniu, które opublikował pod koniec kwietnia, postanowił pokazać im także jeden ze swoich ulubionych kierunków. 

Zobacz wideo Nadmorski zachód słońca z dala od tłumu? Odkrywamy Gdynię

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najlepsze miasto w Europie? 

Okazuje się, że miejscem, w którym serce tiktokera bije mocniej, jest stolica Czech. Praga zachwyciła go do tego stopnia, że pokusił się nawet o dość śmiałe stwierdzenie, nazywając ją najlepszym miastem w całej Europie. Jak argumentował swoją tezę? 

Chodząc między pomnikami, przeniesiesz się w czasie do średniowiecznej Europy. Podkreślają to brukowane ulice i nieskończona liczba wież kościołów rozsianych po mieście

- słyszymy na nagraniu.  

Jesús przyznał, że spacerując po Pradze, można poczuć się jak w bajce. A to nie wszystko! Poza wspaniałą architekturą i licznymi zabytkami, serca turystów podbija tu lokalna kuchnia, radosna atmosfera, a także... przyjazność dla portfela. Nie wszystkim mogą spodobać się wszechobecne tłumy turystów. Jednak tiktoker zauważył, że nie miał problemu ze znalezieniem wspaniałych i spokojnych miejsc, z dala od zgiełku.  

To z pewnością miejsce, które każdy powinien odwiedzić chociaż raz w życiu

 - zakończył. 

Turyści wracają rozczarowani

Chociaż stolica Czech niewątpliwie zachwyciła tiktokera, to jego entuzjazmu nie podzielali internauci. Wielu z nich przyznało, że byli bardzo rozczarowani podczas wizyty i nazywali miasto pułapką turystyczną. W komentarzach zabrali głos także mieszkańcy, którzy dodali, że już nie ma co liczyć tam na przyjazne ceny. 

Byłem w wielu europejskich stolicach i żadne miasto nie rozczarowało mnie tak bardzo jak Praga

- pisał jeden z użytkowników. 

Czechy są niesamowite, ale Praga to pułapka turystyczna

- dodał inny. 

Wielu z komentujących polecało inne miasta, które ich zdaniem są znacznie lepszym wyborem na zorganizowanie wycieczki. Wśród ich propozycji często pojawiała się stolica Węgier - Budapeszt. Nie zabrakło także polskich miast, takich jak Gdańsk czy Kraków

Więcej o: