Wizz Air ogłasza nowości. Wśród nich m.in. najdłuższa trasa z polskiego lotniska

Przedstawicielka Wizz Air poinformowała o nowych trasach z Polski. To między innymi połączenia do znanych i chętnie odwiedzanych przez turystów miast. Kiedy i skąd wystartują samoloty Wizz Air? Oto najważniejsze informacje na ten temat.

Fani tanich lotów powinni ucieszyć się z powodu nowych połączeń linii lotniczych Wizz Air. To doskonałe opcje zarówno dla tych, którzy marzą o dłuższym pobycie, jak i tych, którzy planują weekendowy city break. Dokąd będziemy mogli polecieć już za kilka miesięcy z polskich lotnisk?

Zobacz wideo Czym jest bezdomność? "Osoba jest na ulicy, bo ma jakieś problemy"

Osiem nowych tras z Polski

Evelin Jeckel, dyrektorka ds. planowania siatki połączeń w linii Wizz Air, poinformowała w czasie konferencji zorganizowanej w ramach Routes 2023 o uruchomieniu nowych połączeń z czterech polskich lotnisk - z Wrocławia, Krakowa, Katowic i Gdańska. Loty te będą realizowane od października i grudnia tego roku. - Mam zaszczyt przekazać kolejne ogłoszenie. Tym razem zapowiadamy rozwój siatki Wizz Aira w Polsce poprzez dodanie ośmiu nowych, długo oczekiwanych i ekscytujących połączeń dla naszych polskich klientów, którzy latają z nami z lotnisk regionalnych - powiedziała Evelin Jackel, cytowana przez serwis turyści.pl.

Najdłuższa trasa Wizz Air z Polski

Już jesienią z Gdańska turyści polecą do Kopenhagi, Alicante, a także na Teneryfę. Co ciekawe, ostatnia z wymienionych będzie najdłuższą trasą z polskiego lotniska w ofercie Wizz Air. Do tej pory były to loty: Kraków-Abu Zabi oraz Warszawa-Teneryfa. Z Wrocławia będzie można polecieć do Walencji i Malagi, a z Katowic do Alicante oraz do Kopenhagi. Natomiast z Krakowa - do Walencji. Ostatnie z wymienionych połączeń będzie realizowane od grudnia. Bilety na wspomniane loty pojawiły się  już w sprzedaży na stronie przewoźnika. Jak podkreśliła, w czasie konferencji Evelin Jeckel, nowe trasy są odpowiedzią na potrzeby turystów. Przykładowo, tylko w  ubiegłym roku Hiszpanię odwiedziło ponad milion Polaków.

Więcej o: