Ujawnił trik na uzyskanie darmowych przekąsek i napojów w samolocie. "Będą cię rozpieszczać przez cały lot"

Długa podróż samolotem bywa prawdziwym utrapieniem. Siedzenie w jednym miejscu w zamkniętej przestrzeni, irytujący pasażerowie czy dość wygórowane ceny posiłków pokładowych to niektóre z często wymienianych argumentów. Jednak podróżni znaleźli sposoby na uprzyjemnienie sobie lotu, a sekretem podzielili się z internautami.

Linie lotnicze oferują lepsze jedzenie i miejsca, dla pasażerów, którzy są skłonni zapłacić więcej. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na podróż w klasie biznesowej i starają się uzyskać najprzyjemniejsze wrażenia z lotu możliwie niskim kosztem. Jak się okazuje, istnieją sposoby na otrzymanie gratisów na pokładzie samolotu.

Zobacz wideo Dlaczego loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Znaleźli sposób na zapewnienie sobie gratisów

W serwisie Reddit pojawił się post na temat sprawdzonych trików podczas podróży samolotem. Wśród nich internauci wymienili pewien sposób na zapewnienie sobie znacznie wygodniejszego lotu. Kluczem do sukcesu okazuje się dobre traktowanie personelu pokładowego.

Przynieś drobny upominek dla stewardów. Czekolada, pączki, karty podarunkowe Starbucks. Będą cię rozpieszczać przekąskami i napojami przez cały lot

- napisał jeden z użytkowników. 

Pasażerowie obdarowują stewardesy

Wiele osób było zaintrygowanych typ nietypowym trikiem. Zastanawiali się, czy personel pokładowy może przyjmować upominki od pasażerów. Internauta zaznaczył, że najprawdopodobniej zależy to od polityki konkretnej linii lotniczej, ale on nigdy nie miał z tym problemu. Latając z amerykańskimi przewoźnikami czy Lufthansą zawsze starał się coś ze sobą zabrać. 

Jeśli jesteś w pierwszej klasie, dostaniesz dodatkowe poduszki, koce, materac, kapcie i piżamę, twoja szklanka jest zawsze pełna, a oni zachowają dla ciebie ulubioną przekąskę

- tłumaczył. 

Jeśli jesteś w klasie ekonomicznej, możesz otrzymać posiłek pierwszej klasy, bezpłatne przekąski, bezpłatne napoje alkoholowe itp.

- dodał. Zdaniem użytkownika to nie tylko sposób na zapewnienie sobie przyjemniejszej podróży, ale także docenienie pracy stewardes, które pracują z dala od bliskich i domu. Zaznaczył też, że przepracowały całą pandemię, a mimo to wiele z nich straciła pracę lub nie dostała żadnego uznania. "Zawsze powinniśmy dziękować naszym stewardom" - zakończył. 

Więcej o: