Grillowany bocian to niestety nie żart. Nadleśnictwo znalazła ptaka pokrytego marynatą

Majówkowe szaleństwa wciąż zaskakują. Tym razem ucierpiał nie człowiek a bocian, którym zaopiekował się Leśny Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w powiecie piotrkowskim. Wystraszony ptak pokryty był marynatą do grilla. Leśnicy informują, że jak tylko dojdzie do siebie, zostanie wypuszczony z powrotem na wolność.
Zobacz wideo Ranny bocian leżał na środku drogi. Policjanci przeprowadzili akcję ratunkową

Wiosna to czas, kiedy świat budzi się do życia. Ptaki wracają z ciepłych krajów, a Polacy zaczynają sezon grillowy. Mało kto spodziewał się jednak, że w czasie majówki dojdzie do nietypowego zdarzenia. W powiecie piotrkowskim zauważono bociana, który był cały pokryty olejem z przyprawami do mięs. Nie ustalono do tej pory, jak doszło do tego zdarzenia, ani czy ktoś jest za nie odpowiedzialny.

Bocian biały w marynacie grillowej

1 maja 2023 r. do pracowników Leśnego Ośrodka Rehabilitacji zwierząt dotarła informacja o dziwnie ubrudzonym bocianie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pierze ptaka pokrywa maź, której nie można było pomylić z niczym innym. Zapach i konsystencja wskazywały, że była to mieszanka przypraw wykorzystywana do marynowania mięs na grillu. Bociana natychmiast zabrano do ośrodka, gdzie pracowniczki go ostrożnie oczyściły. 

Kto jest odpowiedzialny za stan bociana?

Okoliczności zdarzenia są niejasne, jednak sami pracownicy przypuszczają, że zwierzę wpadło przypadkiem do naczynia z marynatą. Potwierdzają także, że kiedy ptak dokończy czyszczenie piór, zostanie z powrotem wypuszczony na wolność. Jak twierdzą, "wykąpany i 'odtłuszczony' bocian potrzebuje jeszcze kilku dni na uporządkowanie upierzenia. Kiedy tylko odzyska możliwość lotu, zostanie wypuszczony."

Przy takiej okazji warto przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wiosennych spotkań grillowych, tak aby do podobnej lub gorszej sytuacji więcej nie doszło. A dzielnemu bocianowi życzymy szybkiej rekonwalescencji i szerokich lotów!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: