Planujesz wyjazd w tym kierunku? To może nie być najlepszy pomysł na urlop. Te pięć krajów uznano za niebezpieczne

Podróże pasjonują miliony osób na całym świecie. Coraz łatwiej dostać się do najbardziej ukrytych zakątków świata, a dla wielu osób wycieczki do dalekich krajów są bardziej osiągalne niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieją jednak kierunki, które lepiej w najbliższym czasie omijać. Tam turyści nie będą czuć się bezpiecznie ze względu na napięte sytuacje polityczne oraz społeczne.

Obecna sytuacja polityczna na świecie powinna jasno dawać do zrozumienia turystom, które kierunki nie będą najlepszym rozwiązaniem w najbliższym czasie. Jak podaje usnews.com, rząd Stanów Zjednoczonych wyraźnie wskazał, w których państwach obecnie bezpieczeństwo turystów może być zagrożone. Pięć z nich było do tej pory kierunkami lubianymi przez podróżujących. Teraz lepiej jednak przeczekać, aż napięte sytuacje polityczne w danych państwach ulegną zmianie na lepsze.

Zobacz wideo Ścieżką rowerową w Nowej Zelandii zachwyca się cały świat. Ale w Polsce też mamy takie cudo

Rosja

Nikogo najprawdopodobniej nie dziwi, że państwo prowadzące inwazję zbrojną w Ukrainie nie należy do kierunków, które można uznać za bezpieczne. Napięte nastroje w społeczeństwie rosyjskim oraz prowadzone walki to niejedyny argument przeciwko wyjazdowi do Rosji. Polscy turyści powinni być świadomi rozpowszechnianych haseł propagandowych celujących w Polskę i nasze spoleczeństwo. Z tego powodu nie jesteśmy tam mile widzianym narodem, a przebywając na terenie agresora, mogłyby spotkać nas przykre konsekwencje ze strony samych mieszkańców.

Haiti

Karaibskie państwo graniczące z Dominikaną również nie będzie najlepszym kierunkiem turystycznym w tym roku. Odnotowuje się tu liczne porwania, również te dla okupu, a także inne przestępstwa czy kradzieże dokonywane przez miejscowe gangi. Ponadto państwo to często mierzy się z katastrofami naturalnymi, które nie tylko same w sobie stanowią niebezpieczeństwo, ale również utrudniają poprawę sytuacji ekonomicznej w kraju.

Meksyk

Przede wszystkim należy wiedzieć, że nie cały obszar Meksyku jest dla turystów niebezpieczny. Istnieją jednak regiony, które z uwagi na liczne kradzieże, przestępstwa oraz porwania lepiej omijać. Do takich stanów należą Colima, Guerrero, Michoacan, Sinaloa, Tamaulipas oraz Zacatecas. Najbezpieczniej zaś jest w stanie Campeche i Jukatan.

Wenezuela

Polityczny kryzys mający miejsce w Wenezueli od 2014 roku przyczynił się między innymi do słabej i trudno dostępnej ochrony zdrowia. Będąc na miejscu, można mieć niemałe kłopoty z dostaniem się do lekarza czy szpitala. Turystom przebywającym na terenie tego państwa grożą również porwania, kradzieże i inne przestępstwa. Mówi się o licznych złamaniach prawa człowieka, a także prześladowaniach politycznych, które doprowadzają społeczeństwo do wszczynania zamieszek i demonstracji, które mogą być niebezpieczne. Dodatkowo Wenezuela ma najwyższy po Hondurasie wskaźnik zabójstw na świecie. W obecnej sytuacji, nie jest to państwo, w którym wypoczniemy w spokoju i bezpiecznych warunkach.

Strefa Gazy

Obszar graniczący z Egiptem i Izraelem to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc od wielu lat. Toczący się tam konflikt zbrojny między Palestyną a Izraelem oraz działalność organizacji terrorystycznej Hamas, która kontroluje większą część Strefy Gazy to główne powody, dla których przebywanie na terenie Gazy, tudzież w samym Izraelu nie jest uznawane za bezpieczne dla turystów. Ostrzały rakietowe mogą mieć tam miejsce w każdej chwili.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: