Lecisz na urlop samolotem? Lepiej nie pakuj się w ten sposób. Inni pasażerowie cię za to znienawidzą

Podróżując samolotem mamy mocno ograniczone możliwości przygotowania bagażu. Równie mocno ograniczone są także miejsca w lukach bagażowych. Niestety, niektórzy zapominają, że nie są one ich prywatną własnością. Jedna z pasażerek podzieliła się w mediach społecznościowych swoimi przemyśleniami dotyczącymi innych podróżujących, którzy pewne praktyki stosują bez najmniejszego wstydu.

Dopłaty za bagaż rejestrowany potrafią powalić na kolana. Z tego powodu duża część podróżujących woli spakować najpotrzebniejsze rzeczy w bagaż podręczny, tym samym wypychając swoje torby i walizki do granic możliwości. To jednak jest całkowicie zrozumiałe i żaden ze współpasażerów nie powinien o to nikogo obwiniać. Inaczej jest w przypadku zajmowania luku bagażowego… ubraniami. Kobieta, która regularnie podróżuje samolotem przyznała, że to wyjątkowo denerwujące i samolubne ze strony innych.

Zobacz wideo

Miejsce kurtek nie jest w luku bagażowym

Podróżniczka, wraz ze swoim mężem prowadzą konto na TikToku o nazwie @HillnPoo, gdzie zdradzają przydatne triki oraz dzielą się swoimi przygodami z podróży. Tym razem najnowsze nagranie dotyczy innych pasażerów, których zachowanie nie powinno być powielane. Kobieta w nagraniu prosi obserwatorów oraz wszystkich tych, którzy przypadkowo natkną się na filmik, by Ci podczas kolejnych rejsów nie kładli w lukach bagażowych swoich kurtek, bluz i innych części garderoby. Miejsce to jest cenne również dla innych pasażerów i każdy chce mieć możliwość schowania swojego bagażu podręcznego. Jak dodaje, kurtki i odzież wierzchnią lepiej trzymać na kolanach lub specjalnych wieszakach, które znajdują się przy każdym siedzeniu. Kobieta rozpoczyna nagranie słowami:

Jeśli planujecie podróżować samolotem w 2023 roku, proszę nie bądźcie tymi ludźmi, którzy zajmują cały luk bagażowy swoimi kurtkami [...] to kompletne marnotrawstwo miejsca.

Internauci są zgodni. "To nie garderoba"

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci zgadzają się z autorką wideo lub opowiadają swoje historie związane z kurtkami na pokładzie. Jak się okazuje, niektórzy byli zmuszeni włożyć swoje kurtki do luku bagażowego przez same stewardesy. 

Próbowałam kilka razy trzymać kurtkę na kolanach, jednak stewardesa położyła ją w luku bagażowym

- zdradziła internautka z Polski, która w kolejnej odpowiedzi zastanawiała się, czy nie jest to specyfika konkretnych polskich linii lotniczych. Jednakże komentujący z innych państw dodali, że oni również spotkali się z podobnym zachowaniem ze strony obsługi na pokładzie.

Mimo tego większość internautów zgodziła się, że zajmowanie miejsca w luku odzieżą wierzchnią doprowadza ich do wściekłości. Jak wiele osób zauważa, kurtki powinny znaleźć się tam jako ostatnie.

Poczekajcie, aż bagaże będą w luku i dopiero wtedy wciśnijcie kurtkę w wolne miejsce.
Ja zawsze pakuję kurtkę do bagażu podręcznego i dopiero wtedy wkładam do luku bagażowego. Nie będę siedzieć z nią 10 godzin.
Nie mogę znieść kurtek w luku bagażowym. To nie jest garderoba. To jest miejsce do przechowywania toreb i bagażu!

- twierdzą zgodnie podróżujący samolotami internauci.

Nie tylko kurtki, a również urządzenia elektryczne stanowią kłopot

Choć odzież wierzchnia zajmuje potrzebne innym miejsce, z zasady nie stanowi większego niebezpieczeństwa. Inaczej jest w przypadku urządzeń elektrycznych takich jak laptopy, tablety, smartfony czy kieszonkowe konsole, a nawet e-papierosy. Przechowywane w bagażu podręcznym sprzęty potrafią w trakcie lotu przegrzać się, a nawet wywołać pożar.

Jak podaje The Sun na podstawie danych Federalnej Administracji Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych, linie lotnicze zmagają się z pożarami wywołanymi źle przechowywanymi urządzeniami elektrycznymi co najmniej raz w tygodniu. Stewardesy proszą również o to, by zawsze powiadomić kogoś z obsługi w przypadki zgubionego telefonu czy tabletu. Szukanie go na własną rękę między siedzeniami może skończyć się katastrofą, podczas gdy pracownicy linii lotniczych doskonale wiedzą, jak ruszają się fotele i w jaki sposób wyciągnąć zgubione przedmioty delikatnie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: