To jedno z najmniej zatłoczonych miejsc nad Bałtykiem. "Cała plaża nasza"

W pierwszej chwili Morze Bałtyckie nie kojarzy się turystom z ciszą, spokojem i pustymi plażami - zwłaszcza w sezonie letnim, który zbliża się wielkimi krokami. Okazuje się jednak, że są jeszcze miejsca oddalone od rzędu parawanów, zgiełku i tłumów. Wystarczy dobrze poszukać.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Osetnik, nazywany potocznie Stilo, leży na Wybrzeżu Słowińskim. Okolica ta nawet nie próbuje zbliżyć się do popularności, jaką zdobyły na przestrzeni lat popularne nadmorskie miejscowości, takie jak Łeba, Darłowo czy Świnoujście. Tym lepiej. Plaża Stilo i Latarnia Morska to idealne miejsca dla osób ceniących spokój i ciszę, przerywaną co jakiś czas szumem piętrzących się fal. 

Ostatnia przystań spokoju 

Osada zlokalizowana wokół Latarni Morskiej Stilo to z najsłabiej zagospodarowanych obszarów na wybrzeżu. Można zatem powiedzieć, że jest ostatnią przystanią prawdziwego spokoju nad morzem; miejscem, do którego nie dotarł jeszcze hałas, zgiełk i rozlewający się po plaży tłum. Opinie internautów zdają się to potwierdzać. 

Mówi się, że dzikich plaż już nie ma. Nad Morzem Bałtyckim wciąż jednak można jeszcze takie znaleźć. Jedną z nich jest plaża Stilo
Cała plaża nasza!
Pusto, plaża dzika, bez tłumów i parawanów. Polecam

- czytamy na Twitterze. W czasie spaceru po pobliskim lesie można nawet trafić na tabliczkę: "Stilo koniec świata". Po chwili konsternacji widok opustoszałej plaży, morskich fal i odległego horyzontu sprawia, że niepozorny napis zyskuje głębszy sens. Podobnymi wrażeniami dzieli się autorka bloga podróżniczego mamasaidbecool.pl. - Z pewnością jest to miejsce dziewicze oferujące mnóstwo przestrzeni, z dala od tłumów. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest iście romantyczne - czytamy w jednym z postów.

 

Turystyczne perełki

Mało popularna plaża, będąca oazą spokoju i wyciszenia jest wyjątkowym miejscem w okolicy, choć nie jedynym. W pobliżu znajdziemy jeszcze wiele urokliwych zakamarków i obiektów. Jednym z nich jest Latarnia Morska Stilo. To prawdziwa perła i zabytek architektury morskiej. Znajduje się około 10 km na wschód od Łeby. U szczytu latarni ulokowały się dwie galerie widokowe i laterna, do której nie ma dostępu. Na tle krajobrazu budowla wyróżnia się trzema kolorowymi pasami - czarnym, białym i czerwonym. Obok wieży stoi domek latarników, w którym swe obowiązki wypełnia także kobieta - czytamy na stronie latarnie.pl

Źródła: Twitter, Instagram, latarnie.pl, mamasaidbecool.pl

Więcej o: