Majówka w górach nie cieszy się już zainteresowaniem? "Ceny za pobyty są bardzo niskie"

Tegoroczna majówka nie zapowiada się dla górali zbyt optymistycznie. Lokalni przedsiębiorcy zajmujący się turystyką zwracają uwagę, że nadchodzący długi weekend nie przyniesie oczekiwanych zysków. Część hoteli, czy pensjonatów nie odnotowała szczególnej ilości rezerwacji. Co stoi za tak nieoczekiwaną zmianą upodobań Polaków?
Zobacz wideo Jak Polacy zamierzają spędzić majówkę 2023? I czy da się na niej zaoszczędzić? [SONDA]

Majówka 2023 będzie inna niż dotychczasowe pod kilkoma względami. Po pierwsze ułożenie dat w kalendarzu pozwala na dłuższy wypoczynek, a po drugie pogoda raczej nie będzie nas rozpieszczać. Jednak to, co może dziwić najbardziej, to fakt, że Polacy w tym roku nie planują tłumnie odwiedzać polskich Tatr. Skąd taki trend?

Polacy mają dość drożyzny w górach? "Ceny za pobyty są bardzo niskie"

Weekend majowy cechowało planowanie wyjazdów rodzinnych. Pierwsze słońce i spora ilość dni wolnych od pracy lub szkoły pozwalała wyruszyć w Polskę. Ulubionym kierunkiem od lat były góry. Jednak ostatnie wakacje, czy ferie zimowe pokazały, że rodacy mają dość zbyt wygórowanych cen. W styczniu informowaliśmy o tym, że miłośnicy zimowych sportów chcący zrealizować pobyt w Tatrach, musieli liczyć się z kosztami podobnymi do pobytów w Alpach. 

Absurdów nie brakowało. Toaleta płatna 10 złotych za osobę, cena keczupu sięgająca niemal połowy wartości ceny frytek - tego rodzaju zabiegi zniechęcają, szczególnie wtedy, kiedy orientujemy się, że wydając takie same, lub mniejsze pieniądze możemy wyjechać za granicę i mieć na dodatek gwarancję udanej pogody. Dariusz Galica z agencji marketingowej Jointsystem z Zakopanego w rozmowie z portalem onet.pl wskazał, że choć ceny tym razem spadły, to jednak nie widać dużego zainteresowania wśród turystów.

Na dziś faktycznie nie wygląda to obiecująco. Rezerwacji jest mało i to mimo że ceny za pobyty są bardzo niskie. Praktycznie takie jak w okresie poza sezonem

- informuje Galica. Z drugiej strony ekspert zaznacza, że jest jeszcze szansa na to, iż sytuacja się poprawi. Poza osobami, które planują wyjazd z dużym wyprzedzeniem, są i tacy, którzy podejmują decyzję spontanicznie i z dnia na dzień dokonują rezerwacji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka w górach to zły pomysł? W grę może wchodzić prognoza pogody

Informacja, że tegoroczna majówka w górach nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem, może być spowodowana prognozą pogody. Mimo tego, iż maj kojarzy się zazwyczaj z dość wysokimi temperaturami, tym razem ma być zgoła inaczej. 

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej informują, że tegoroczna majówka upłynie pod znakiem dość zmiennej pogody. Lokalnie mogą występować przymrozki i w wielu częściach kraju należy spodziewać się opadów deszczu. Temperatury jak na początek maja także nie będą rozpieszczać. Termometry w długi weekend wskażą od 7 do 18 stopni Celsjusza. Z kolei zachmurzenie i deszcz sprawiają, że planowanie wyjazdów na terenie Polski raczej stoi pod znakiem zapytania. Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie w górach pogoda jest dość zmienna, trudno się dziwić, że ilość rezerwacji w hotelach i pensjonatach jest niewielka.

Więcej o: