Lotnisko w Radomiu otwarte! W siatce połączeń trzy atrakcyjne kierunki, a jesienią będzie ich więcej

Otwarcie nowego lotniska w Radomiu wywołało w sieci niemałe poruszenie. Wielka inwestycja budzi zainteresowanie, ale też wiele kontrowersje. Siatka połączeń na ten moment to zaledwie trzy kierunki, jednak już jesienią ma pojawić się ich więcej. Z nowego portu wylecimy już na majówkę i wakacyjny urlop do tych miast.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Port Lotniczy Warszawa-Radom został oficjalnie otwarty w czwartek 27 kwietnia 2023 r. Milionowa inwestycja ma ważne zadanie - odciążyć porty lotnicze w stolicy i zachęcić turystów do wybrania nowej siatki połączeń. Pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT już wylądował, a kolejne trasy zaplanowane są do trzech atrakcyjnych miejsc. 

Lotnisko w Radomiu już otwarte - te kierunki są dostępne 

27 kwietnia otwarte zostało lotnisko w Radomiu, czyli milionowa inwestycja, która wzbudza wiele kontrowersji i emocji. W dniu oficjalnego otworzenia drzwi dla pasażerów wylądował tam już pierwszy samolot z Paryża. Jak przekonuje Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT, cytowany przez serwis mojradom.pl: Kolejny w pełni wypełniony samolot z Radomia wyleci do Rzymu. Patrzymy teraz na wypełnienia samolotów przed majówką i one są bardzo dobre. 

Polskie Linie Lotnicze podobnie jak biura podróży Rainbow i Rego-Bis zadeklarowały chęć współpracy z nowym portem lotniczym. Pierwsze rejsy odbędą się już w majówkę - wówczas odbędzie się kolejny lot do Paryża. Z kolei Biuro Rego-Bis ogłosiło, że w czerwcu 2023 zacznie przewozić turystów z Radomia do Tirany, stolicy Albanii - pierwszy lot czarterowy zaplanowano na 11 czerwca.

Z nowego lotniska polecimy także do Tunezji. Przelot oferuje Exim Tours, które planuje rozpocząć wycieczki od 1 czerwca, najprawdopodobniej do 5 października 2023. W siatce połączeń nie mogło zabraknąć także popularnego Tui, które planuje czartery do Antalyi od 21 czerwca 2023. Obecnie 7-dniowy pobyt ma kosztować ok. 2000 zł za osobę. Kolejne kierunki to także Burgas w Bułgarii i Dżerba w Tunezji. 

Zobacz wideo Joanna Kluzik-Rostkowska: Jestem za lotniskiem w Radomiu. Ma ono jedną szansę na sukces

Nowy port lotniczy ma umożliwić łatwe i tanie podróżowanie 

Chociaż mieszkańcom stolicy do Radomia wcale tak blisko nie jest, to właśnie w warszawiakach port pokłada nadzieje na zainteresowanie. Miasto w którym nowy port powstał, liczy bowiem 200 tys. mieszkańców. W siatce połączeń znajdziemy także polską markę Nekera, która oferuje "first minute" na czerwiec 2023 do Złotego Brzegu w Bułgarii

To jednak nie koniec atrakcyjnych ofert. W czołówce znajdzie się także ITAKA, która swoim klientom prezentuje od sezonu letniego kierunki takie jak: Antalia w Turcji, Marsa Alam w Egipcie, Burgas i Warna w Bułgarii, Tirana w Albanii i Leukada w Grecji. Rejsy mają odbywać się aż 10 razy w tygodniu. Nie zabraknie także lotów na Kretę i Kos, Majorkę, do Taby w Egipcie i Tivatu w Czarnogórze. 

 

Na ten moment podróżujący mogą skorzystać z oferty PLL LOT do Paryża, Rzymu i Warny. Niestety wcześniej zaplanowane połączenie do Kopenhagi zostało anulowane. Jak zapowiadają linie lotnicze i samo lotnisko to jednak nie koniec niespodzianek, a w kolejnych tygodniach mają zostać ogłoszone nowe, atrakcyjne oferty na wakacje 2023 r. 

Więcej o: