Chcesz uniknąć dodatkowej kontroli na lotnisku? Nie zakładaj takich ubrań

Procedury na lotnisku, a zwłaszcza kontrole bezpieczeństwa, dla wielu z nas są bardzo irytujące. Istnieje jednak sposób, by je nieco usprawnić. Okazuje się, że pomocny może być odpowiedni ubiór.

Co zrobić, by uniknąć dodatkowej kontroli? Na ten temat wypowiedziała się w rozmowie z "Huffington Post" była pracownica ochrony na lotnisku Jasmain Washington. Kobieta ma dla podróżujących kilka przydatnych wskazówek dotyczących ubioru. 

Zobacz wideo Bomba zdradza swój patent na długi lot:

Jak uniknąć dodatkowej kontroli przed podróżą?

Rezygnacja z pewnych elementów garderoby może pomóc nam zaoszczędzić trochę czasu. Jak wynika z doświadczeń Jasmain Washington, są to przede wszystkim błyszczące, bardzo ciasne lub workowate ubrania. Była pracownica ochrony zdradziła, że maszyny niemal zawsze reagują na tego typu stroje. Przez to podróżujący muszą przechodzić dodatkowe kontrole. Kolejny ważny element to obuwie. Najbardziej problematyczne są buty z wysoką cholewką. Jeśli mamy takie na sobie, ochroniarze z lotniska prawdopodobnie będą kazali nam je zdjąć. 

Wskazówki stewardesy

Na temat najlepszych strojów na podróż w samolocie jakiś czas temu wypowiedziała się także stewardesa linii lotniczych American Airlines - Andrea Fischbach. Jej wskazówki związane są przede wszystkim z kwestiami bezpieczeństwa. W rozmowie z portalem Yahoo! zdradziła, na co warto zwrócić uwagę przed podróżą. 

Stewardesa uważa, że warto przede wszystkim unikać bardzo obcisłych ubrań, które mogłyby krępować nasze ruchy. Jej zdaniem niewskazane są również odkryte buty oraz na cienkim obcasie. Takie obuwie utrudni sprawną i szybką ewakuację. Poza tym warto mieć jak najbardziej zakryte ciało. Jest to dobre zabezpieczenie w razie awaryjnych sytuacji. - Nie jest fajnie zjeżdżać po awaryjnych zjeżdżalniach. Można się poranić, a lądowanie też przyjemne nie jest. Im bardziej zakryjesz ciało, tym większą zapewnisz sobie ochronę - powiedziała Andrea Fischbach. 

Więcej o: