Planujesz podróż samolotem? Następnym razem zarezerwuj miejsce z lewej strony. Eksperci wyjaśniają

Wybór miejsca w samolocie to duże udogodnienie, z którego korzysta wielu pasażerów. Jeżeli również jesteście jego zwolennikami, to eksperci mają dla was przydatną radę. Przed kolejną podróżą zarezerwujcie fotel... po lewej stronie.

Niektórzy pasażerowie wręcz nie wyobrażają sobie podróży samolotem bez samodzielnego wyboru miejsca. Wówczas najchętniej stawiają na te przy oknie lub w przejściu, unikając znienawidzonego fotela na środku. Jednak co dalej? Lepiej usiąść z tyłu czy z przodu? Po lewej czy prawej? Eksperci spieszą z odpowiedzią. 

Zobacz wideo Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Te miejsca warto wybierać w samolocie

Jak tłumaczy założyciel AirAdvisor, firmy zajmującej się odszkodowaniami lotniczymi, jeśli zależy nam na wypoczynku w trakcie lotu, powinniśmy unikać prawej strony samolotu. Anton Radchenko wyznał, że miejsca po lewej gwarantują nam więcej przestrzeni. 

Lewa strona zazwyczaj zapewnia więcej miejsca na zagłówki niż prawa ze względu na położenie okien

- powiedział cytowany przez "The Sun". 

Podobnego zdania są także inni eksperci, którzy dodają, że z lewej strony znacznie wygodniej oprzeć się o ścianę. No właśnie - to m.in. dlatego warto wybierać miejsca przy oknie. Dodatkowo nie musimy martwić się o przepuszczanie innych pasażerów do toalety i udać się na upragnioną drzemkę. 

Gdzie nie siadać w samolocie?

Istnieją także miejsca, których lepiej nie wybierać podczas podróży. Zdaniem ekspertów powinniśmy unikać przede wszystkim tych zlokalizowanych z tyłu kadłuba. To właśnie tam są najbardziej odczuwalne turbulencje i powiewy wiatru. Ponadto ze względu na bliskość silników będzie zdecydowanie głośniej, a zlokalizowanie w pobliżu toalety może narazić nas na nieprzyjemne zapachy. 

Odradza się rezerwowania także pewnych, konkretnych foteli. Przykładowo miejsca w rzędach 10 i 11 często są miejscami przy oknie... bez okna. Z kolei latając Ryanairem, lepiej unikać rzędów 34 i 35. Z jakiegoś powodu może okazać się konieczna zamiana maszyny na mniejszą, która nie posiada tych siedzeń. 

Więcej o: