Lotnisko w Radomiu już otwarte! Premier Morawiecki: Zdejmiemy klątwę z tego miasta

Budowa lotniska w Radomiu rozpoczęła się w 2019 roku. Co do zasadności i celowości projektu zdania były mocno podzielone. Mimo to dziś, 27 kwietnia odbyła się oficjalna inauguracja otwarcia portu lotniczego, podczas którego zgromadziło się wiele osobistości w tym premier Mateusz Morawiecki. Dokąd polecimy za pośrednictwem lotniska w Radomiu?
Zobacz wideo Joanna Kluzik-Rostkowska: Jestem za lotniskiem w Radomiu. Ma ono jedną szansę na sukces

Lotnisko Warszawa-Radom to inwestycja, która ma przyczynić się do rozwoju nie tylko samego miasta, ale także okolic. Dziś, 27 kwietnia 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie, podczas którego na miejsce przybyli nie tylko samorządowcy, ale także ministrowie, parlamentarzyści oraz premier Mateusz Morawiecki. Dokąd polecimy z nowego portu? Według prognoz lotnisko obsłuży rocznie ponad trzy miliony osób.

Otwarcie lotniska w Radomiu. "Zdejmiemy klątwę z tego miasta"

Choć na finalizację projektu trzeba było trochę poczekać, to jednak forma, jaką przybrało otwarcie lotniska w Radomiu, podkreśliła podniosły charakter wydarzenia. Wśród gości, którzy pojawili się na otwarciu, nie zabrakło władz samorządowych, ale także parlamentarzystów, czy ministrów. Pojawił się także przedstawiciel kościoła, radomski biskup Marek Solarczyk.

Odczytano list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki.

Mało kto wierzył, że ta inwestycja zostanie dokończona. A ta dzisiejsza uroczystość to dla mnie dowód, że zdejmujemy klątwę z Radomia

- portal cozadzien.pl cytuje wypowiedź szefa rządu. Z dalszej części wypowiedzi można wywnioskować, że sukces nowo otwartej inwestycji polega na gospodarczym i technologicznym wymiarze przedsięwzięcia. Premier zaznaczył, że skorzysta na tym nie tylko sam Radom i okolice, ale także Ziemia Świętokrzyska, część województwa łódzkiego, a nawet kawałek Mazowsza.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lotnisko w Radomiu, czas na konkrety

Nie ma co ukrywać, że nowa inwestycja wzbudza zainteresowanie pod względem ewentualnych korzyści dla samych pasażerów. Z doniesień medialnych wynika, że już dziś wieczorem w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom ma wylądować samolot z Paryża. 

Na oficjalnej stronie lotniska można zweryfikować, dokąd polecą samoloty z Radomia. Otóż korzystając z dostępnej wyszukiwarki, klient ma szansę polecieć do takich krajów jak:

  • Grecja (miasto Preweza),
  • Włochy (miasto Rzym),
  • Albania (miasto Tirana),
  • Bułgaria (miasto Warna).

Wszystkie loty są obsługiwane przez polskiego przewoźnika PLL LOT. Ceny są dość zróżnicowane, jednak wybierając klasę ekonomiczną, za bilet w jedną stronę zapłacimy około 600 złotych.

Więcej o: