Zła wiadomość dla turystów wybierających się w Tatry. Zamknięto jedną z najpopularniejszych atrakcji

W Tatrach znajduje się pewna atrakcja, która jest doskonale znana wszystkim miłośnikom gór. Jednak mamy złą wiadomość dla osób planujących odwiedzić ją w najbliższym czasie. Na Kasprowym Wierchu właśnie rozpoczęły się przygotowania na sezon wiosenny, w związku z czym kolejka pozostanie zamknięta.

Kolejka na Kasprowy Wierch to prawdziwy hit w Tatrach. Co roku nie brakuje chętnych, by wjechać na szczyt o wysokości 1987 m i podziwiać niezwykłą przyrodę z lotu ptaka. O popularności tej atrakcji świadczą przede wszystkim długie kolejki, które ustawiają się przed kasą biletową. Jak informowaliśmy w połowie lutego, zainteresowanie było tak duże, że turyści czekali w czterogodzinnych kolejkach! Jednak teraz chętni będą musieli wstrzymać się do 24 maja. 

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

To był długi sezon

W tym roku miłośnicy białego szaleństwa mogli cieszyć się szusowaniem na Kasprowym Wierchu wyjątkowo długo. Warunki na trasach sprzyjały, a pokrywa śnieżna dochodziła nawet do 170 cm. Jednak w niedzielę, 7 maja sezon dobiegł końca. 

Dziękujemy za tych kilka pięknych miesięcy i niezliczoną ilość przejechanych na trasach kilometrów! Jesteście najlepsi

- czytamy na facebookowym profilu PKL Kasprowy Wierch. 

Kolejka na Kasprowy Wierch zamknięta

Jak poinformował w komunikacie PKL Kasprowy Wierch, od 8 do 24 maja popularna atrakcja będzie nieczynna. Na miejscu rozpoczęły się przeglądy techniczne oraz prace serwisowe, które przygotują urządzenia i koleje na nadchodzący sezon wiosenny. 

W PKL bezpieczeństwo naszych turystów oraz pracowników jest dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić najwyższe standardy techniczne funkcjonowania kolei oraz urządzeń

- wyjaśnił w komunikacie Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL. 

Chociaż w ośrodkach przeprowadzane są codziennie, tygodniowe oraz miesięczne kontrole systemów zabezpieczeń, to po sezonie zimowym oraz letnim rozpoczynają się techniczne prace konserwacyjne i serwisowe. "W ten sposób dbamy nie tylko o standardy naszych urządzeń, ale przede wszystkim o komfort naszych klientów, bo PKL to bezpieczny adres" - zakończył Szewczyk. 

 
Więcej o: