Kolejne podwyżki uderzają w turystów. Ceny jednej z najpopularniejszych górskich atrakcji skoczyły w górę

W czasie majówki wielu Polaków chętnie wybiera się w góry. Nic w tym dziwnego, malownicze krajobrazy, wspaniałe szlaki i wypoczynek to idealny sposób na naładowanie baterii. Jak magnes na turystów działa także jedna z najpopularniejszych atrakcji - spływ Dunajcem. Jednak w tym roku chętni będą musieli liczyć się z wyższymi opłatami.

Spływ Dunajcem to dla wielu turystów punkt obowiązkowy podczas wizyty na południu Polski. Uczestnicy spotykają się przy przystani flisackiej w Sromowcach Kątach lub na przystani w Sromowcach Niżnych, a następnie ruszają w wyjątkową przygodę. Tegoroczny sezon flisacki rozpoczął się 22 kwietnia, a turyści mogą cieszyć się spływami aż do końca października. Niestety podobnie jak w przypadku innych atrakcji, także tutaj ceny skoczyły w górę. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wyższe opłaty za spływ Dunajcem 

Turyści już mogą zapoznać się z nowym cennikiem popularnej atrakcji. W ubiegłym roku spływ do Szczawnicy dla osoby dorosłej kosztował, w zależności od sezonu, 73 zł lub 82 zł. Jak ceny prezentują się w tym roku? 

Od kwietnia do końca czerwca oraz od września do końca października (z wyłączeniem długiego weekendu majowego i czerwcowego) bilet normalny do Szczawnicy wyniesie 93 zł, z kolei ulgowy 65 zł. Nieco więcej trzeba będzie zapłacić w sezonie wysokim. Od początku lipca do końca sierpnia bilet normalny to koszt rzędu 99 zł, a ulgowy - 69 zł. Przewidziano również zniżki dla grup szkolnych. 10 uczniów szkół podstawowych w towarzystwie dwóch opiekunów zapłaci 860 zł, natomiast licealiści 900 zł. 

Z kolei za normalny bilet do Krościenka zapłacimy 113 zł w sezonie niskim i 119 zł w wysokim. Wejściówka ulgowa to odpowiednio 75 i 79 zł. 

Największa atrakcja polskich gór? 

Spływ Dunajcem jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Flisaków Pieńskich już od 1934 roku. Turyści mają do wyboru dwa przystanki docelowe. Pierwsza z nich prowadzi do Szczawnicy, a jej długość wynosi około 18 km. Wyruszając ze Sromowiec Niżnych, podróż trwa nieco ponad dwie godziny.

Druga przystań docelowa mieści się w Krościenku i gwarantuje nam dłuższą, 23-kilometrową trasę. Uczestnicy, którzy zdecydują się na tę opcję, mogą cieszyć się niezwykłymi widokami przez prawie trzy godziny. Łodzie odpływają po zebraniu minimalnie 11 osób. 

Więcej o: