Gdzie na majówkę na ostatnią chwilę? Podsuwamy kilka opcji dla zapominalskich urlopowiczów

Majówka już za pasem, a ty nadal nie masz konkretnych planów na wolne dni? Długi weekend wiele osób spędzi w zaciszu własnego domu. Jeśli jednak oczekujesz więcej atrakcji, istnieje kilka opcji, które jeszcze możesz wykorzystać. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

Długi weekend majowy w tym roku wypada niezwykle fortunnie. Idealnie łączy się z sobotą i niedzielą, a do tego wystarczy wziąć jeden dzień wolnego, by cieszyć się pięciodniowym urlopem. Pozostaje jedynie pytanie - gdzie na majówkę na ostatnią chwilę? Nie martw się, jeszcze zdążysz zorganizować wyjazd.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Postaw na city break

Nie każdemu majowy wypoczynek kojarzy się z długimi spacerami po rezerwatach przyrody. Dla miłośników miast i spokojnych przechadzek po krętych uliczkach polecamy niezobowiązujący city break. Wystarczy wybrać jedno z miast, do których z łatwością dostaniesz się np. pociągiem i udać się na spontaniczną wycieczkę. Nie dość, że podczas podróży zyskasz odrobinę czasu na oglądanie filmów, czy czytanie książki to nie musisz się również przejmować pogodą. Jeśli tylko spadnie deszcz, możesz zatrzymać się w urokliwym lokalu na starym mieście i rozkoszować się ciepłą kawą lub smacznym posiłkiem. City break to świetna okazja na szybkie zwiedzanie miasta. Nie trzeba nawet myśleć o noclegu, jeśli nie wybierzemy się na drugi koniec kraju. Podczas takiej podróży możemy podziwiać zachwycającą architekturę, znane zabytki, siedzieć w polecanych knajpach lub kręcić się bez celu, szukając interesujących miejsc.

Ciepłe kraje na last minute

W porównaniu do spontanicznej wycieczki do innego miasta, wyjazd z kraju może być nieco bardziej skomplikowany. Mimo to biura podróży oferują wycieczki w niezwykle korzystnych cenach na last minute. Majówkę można więc śmiało spędzić na gorącej, piaszczystej plaży w otoczeniu drinków z palemkami. Kilka dni przed weekendem majowym pojawiają się oferty nawet o połowę tańsze. Dodatkowym plusem jest wylot poza sezonem, dzięki czemu na miejscu nie spotkamy się z tłumami turystów. 

Daj się zauroczyć Wielkopolsce

Majówkę warto spędzić w kraju. Jest to dobry czas na eksploracje innych regionów, a tych, które mają coś do zaoferowania, w Polsce nie brakuje. W ostatnim czasie to właśnie Wielkopolska przeżywa turystyczny renesans i coraz więcej podróżujących decyduje się na odwiedzenie tego regionu. W województwie wielkopolskim znajduje się bowiem wiele jezior, nad którymi można odpocząć z dala od zgiełku miasta. Jeśli ten nam jednak nie przeszkadza, warto wybrać się również do zabytkowego Poznania, czy pobliskiego Gniezna lub Wolsztyna. To tam znajduje się jedyna działająca do tej pory parowozownia w Europie. Jednym z parowozów można się nawet przejechać. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: