Kolejne linie lotnicze w Polsce! Tanie bilety nowego przewoźnika będą dostępne już w czerwcu

Wakacje 2023 zapowiadają się pod znakiem zmian w zakresie podróżowania. Niedawno informowaliśmy o tym, że od maja turyści będą mogli skorzystać z usług tureckiej linii lotniczej SunExpress. Dziś wiemy, że to nie jedyny przewoźnik z tego kraju, który ma dla Polaków ciekawą ofertę.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Choć do wakacji zostało jeszcze sporo czasu, to planowanie wyjazdu wiele osób ma już za sobą. Wykupienie oferty z wyprzedzeniem daje możliwość zaoszczędzenia sporej sumy, a wypoczynek za granicą cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli jednak nie wykupiłeś jeszcze wycieczki bardzo możliwe, że nowa turecka linia lotnicza zabierze cię w daleką podróż.

Nowe linie lotnicze w Polsce. Pegasus Airlines poleci z Warszawy

Niedawno informowaliśmy, że turecka linia lotnicza SunExpress rozpocznie realizację lotów z Krakowa do  Antalyi. Rejsy będą realizowane od 3 maja i turyści będą mogli skorzystać z dostępnego połączenia aż trzy razy w tygodniu. Okazuje się, że to nie koniec niespodzianek. Tym razem na polski rynek od czerwca wkracza Pegasus Airlines, przewoźnik określany mianem tanich tureckich linii lotniczych.

Pegasus Airlines za niewielką kwotę zrealizuje połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie do słonecznej Ankary. Na ten moment wiadomo, że rejs ma odbywać się jedynie raz w tygodniu, mimo to taka wiadomość ucieszy wielu Polaków. Wszystko za sprawą faktu, iż nie każdy jest zwolennikiem planowania wakacji za pośrednictwem biur podróży. Znaczna część osób woli poszukać tanich lotów i zadecydować gdzie się zatrzymać. Organizując podróż samodzielnie, także można zaoszczędzić. Pomóc ma w tym właśnie Pegasus Airlines, który zrealizuje bezpośrednie tanie loty do Turcji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pegasus Airlines, kiedy i za ile polecimy do Turcji?

Oferta tureckich tanich linii lotniczych ma być dostępna od 4 czerwca bieżącego roku. Jak informuje portal rynek-lotniczy.pl inauguracyjny rejs ma rozpocząć się o godzinie 10:15 czasu lokalnego z portu lotniczego Ankara-Esenboga. Lot potrwa dwie godziny i pięćdziesiąt minut i o godzinie 12:05 samolot Pegasus Airlines wyląduje na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Ile kosztuje bilet nowych linii lotniczych? Pegasus Airlines oferuje cztery taryfy biletowe takie jak: basic, essentials, advantage oraz comfort flex. Każda z nich różni się nie tylko ceną, ale i dostępnością benefitów obejmujących wybór miejsca, dodatkowy bagaż, czy wymianę lub zwrot biletu. Można trafić na całkiem ciekawą okazję. Za opcję w jedną stronę z małym bagażem podręcznym do ośmiu kg klient zapłaciłby nieco ponad 400 złotych za osobę. 

Tanie loty Pegasus AirlinesTanie loty Pegasus Airlines Fot. Screen, airpaz.com

Więcej o: