Pogoda na majówkę 2023. Deszcz i burze z gradem? Synoptycy przyznają, że nie zapowiada się zbyt kolorowo

Majówka to czas, kiedy marzymy o wypoczynku w towarzystwie przyjemnych, wiosennych temperatur, słońca i bezchmurnego nieba. Czy pogoda będzie nam sprzyjać podczas tegorocznego długiego weekendu? Synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości.

Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek poinformowała tvnmeteo.pl, że w kierunku Polski zacznie rozszerzać się wir niżowy, który w trakcie weekendu majowego przyniesie nam umiarkowane, ale wilgotne powietrze. Objawi się to w postaci opadów deszczu, a także burz. Jednak mimo deszczowej i pochmurnej aury będziemy mogli liczyć na przyjemne temperatury dochodzące nawet do 20 stopni Celsjusza. 

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Pogoda na majówkę 2023

Wielu Polaków już nie może doczekać się najbliższej soboty - w końcu to właśnie wtedy rozpoczniemy upragnioną majówkę! Na jaką pogodę możemy liczyć w pierwszych dniach? 29 kwietnia upłynie pod znakiem ponurej aury. Towarzyszyć nam będzie umiarkowane i duże zachmurzenie, przemieszczające się  z zachodu przelotne opady deszczu, a także burze. Na południowym zachodzie termometry będą wskazywać 17 stopni Celsjusza, w centrum 15, a na północy 13. 

Podobne temperatury i zachmurzenie przyniesie nam też niedziela, choć w niektórych rejonach możemy liczyć na rozpogodzenia. Na południowym wschodzie zrobi się mokro, a nawet burzowo. Wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany, a w trakcie burz - porywisty. 

Majówka 2023 - pogoda

Jaki będzie pierwszy dzień maja? Według synoptyków tvnmeteo.pl zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami, a także opadami deszczu na południowym zachodzie. Na północy temperatury będą sięgać 15 stopni, w centrum 17, a na Podkarpaciu nawet 20. 

We wtorek wciąż ponuro. Podczas majówkowych wycieczek warto pamiętać o zabraniu parasolek, bo w głąb kraju zaczną przemieszczać się opady deszczu z południowego zachodu. Nie za ciekawie zapowiada się w centrum, wschodzie oraz południowym wschodzie - tam mogą wystąpić burze z gradem. Na północnym wschodzie będzie 12 stopni, w centrum 17, z kolei na Podkarpaciu wciąż w granicach 19 stopni Celsjusza. 

3 maja zrobi się nieco chłodniej. W centrum termometry pokażą 15 stopni, na Podkarpaciu 16, a na Śląsku 11. Wciąż będzie pochmurno, choć pojawią się przejaśnienia. Cały czas możemy spodziewać się przelotnych opadów. 

Więcej o: