Stewardesa zdradziła przydatne triki podróżnicze. Musisz o nich wiedzieć przed kolejnym pobytem w hotelu

Praca stewardesy wiąże się w częstym podróżowaniem i spędzaniem nocy poza miejscem zamieszkania. Dzięki temu pracownicy linii lotniczych opanowali do perfekcji kryzysowe sytuacje i nauczyli się wielu przydatnych trików. Teraz chętnie dzielą się nimi z innymi - zobaczcie sami, niektóre są naprawdę genialne!

Esther Sturrus to 22-latka, która cztery lata temu zaczęła pracę w TUI, a następnie związała się z holenderską linią lotniczą KLM. Obecnie na TikToku obserwuje ją już blisko 181 tys. obserwujących, z którymi chętnie dzieli się tajnikami swojej pracy, a także licznymi trikami podróżniczymi. O czym warto wiedzieć przed kolejnym wyjazdem? 

Zobacz wideo Dlaczego loty trwają dziś dłużej niż 10 lat temu?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Triki podróżnicze stewardesy

Jednym z najpopularniejszych porad podróżniczych Esther jest sztuczka z butem, która przyniosła jej dużą popularność na TikToku. O co chodzi? Często chcemy pozostawić cenne rzeczy w hotelowych sejfach, jednak obawiamy się, że w dniu wyjazdu zapomnimy je wyjąć. Stewardesa ma na to sposób. 

Moją największą radą jest pozostawienie buta w sejfie. W ten sposób nigdy nie zapomnisz niczego z sejfu. Kiedy będziesz chciał wyjść, zauważysz, że brakuje ci buta, to też dość zabawne

- mówiła w rozmowie serwisem NeedToKnow.co.uk, na który powołuje się "The Sun". 

Esther ma także radę dla osób, które potrzebują zupełnej ciemności do pełnego wypoczynku. Jeśli zasłony w pokoju hotelowym przepuszczają światło, złącz je wieszakiem z klipsami. Zapomnieliście kostki do ładowarki? Nic straconego. Stewardesa sugeruje, by wykorzystać do ładowania kabel USB i telewizor.

Czyste ubrania i mokry ręcznik

Samoloty słyną z suchego powietrza, przez co odwadniamy się szybciej niż normalnie. Dobrze więc zadbać o odpowiednie nawilżenie po przybyciu do hotelu. Kobieta radzi, by namoczyć ręcznik, a następnie położyć go na grzejniku. 

Podczas podróżowania brudzimy buty, które ponownie mają trafić do naszej walizki. Jeśli nie macie siatki, dobrym pomysłem jest wykorzystanie jednorazowych czepków do kąpieli, które często można otrzymać w hotelach. Te nie zajmują zbyt dużo miejsca i zapobiegają brudzeniu czystych rzeczy. Jeszcze więcej przestrzeni zaoszczędzicie, zwijając ubrania, zamiast ich składania. 

Więcej o: