Majówka nad morzem 2023. Ile kosztuje nocleg nad Bałtykiem? Możesz się zdziwić

Majówkowa nad morzem? Mimo że pogoda nie sprzyja plażowaniu, zdaniem wielu osób taki wypoczynek może być bardzo przyjemny. Ile w tym roku kosztuje nocleg nad Bałtykiem? Sprawdziliśmy ceny w popularnych miejscowościach turystycznych.

Polskie morze największe oblężenie przeżywa w czasie wakacji. Kolejny moment, gdy pojawia się tam sporo turystów to majówka. Nie dziwi więc fakt, że ceny za nocleg w tym okresie w wielu miejscach są dosyć wysokie. A jak jest w tym roku? Z różnych publikacji medialnych dowiadujemy się, że wielu właścicieli narzeka na brak rezerwacji. 

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry?

- Ja mam wszystko zarezerwowane, ale mam znajomych we Władysławowie, w Jastrzębiej Górze, w Karwi, którzy tam prowadzą pensjonaty. Wszyscy mówią, jak jest kiepsko, w ogóle nie mają rezerwacji. Niedawno dzwonił znajomy i mówił, że nie ma jeszcze zajętego ani jednego domku. Widać, że majówka będzie zdecydowanie gorsza. W ubiegłym roku wszyscy z moich znajomych mieli obłożenie. A w tym roku niestety nie - powiedziała w rozmowie z portalem Natemat.pl właścicielka ośrodka w Dębkach nad morzem.

Majówka nad morzem 2023. Ile kosztuje nocleg?

Jak ta sytuacja przekłada się na ceny? Okazuje się, że obecnie nadal możemy znaleźć jeszcze wiele atrakcyjnych ofert. Sprawdziliśmy ceny noclegów w kilku popularnych nadmorskich miejscowościach na portalu Booking.com w okresie od soboty 29 kwietnia do środy 3 maja (4 noce). Są to oferty dla dwóch dorosłych z dzieckiem. 

  • W Karwi najpopularniejsze oferty wahają się zazwyczaj w przedziale od 800 do 1200 złotych. 
  • W Jantarze możemy zarezerwować nocleg już za 1100 złotych. 
  • W Dąbkach ceny są już trochę wyższe. Popularne oferty wahają się w przedziale od 1400 do 2000 złotych.
  • W Stegnie najpopularniejsze oferty wahają się od 1300 do 1500 złotych. 

Najwyższe ceny są oczywiście w Trójmieście. W Sopocie za 4 noce dla 3-osobowej rodziny musielibyśmy zapłacić przynajmniej 1500 złotych. Większość ofert jest jednak znacznie droższa. Natomiast w Gdyni najniższe ceny wahają się zazwyczaj w przedziale od 1500 do 2000 złotych. 

Więcej o: