Majówka w kobiecym gronie? Poznaj 3 wskazówki, które pomogą spędzić idealne wakacje

Planujesz pędzić długi majowy weekend z przyjaciółkami tylko w damskim gronie? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas planowania wyjazdu. Poza doborem idealnego towarzystwa będzie liczyło się jeszcze kilka innych ważnych czynników.

Kobiecy wyjazd może okazać się wyjątkowym czasem, który zostanie zapamiętany na długie lata. Jak zorganizować taki wyjazd i na co należy zwracać uwagę? Transport, nocleg, wyżywienie to nie wszystko. Jedną z najważniejszych spraw będzie dokonanie właściwego wyboru formy spędzania czasu.

Zobacz wideo Hulajnogą pod prąd na trasie szybkiego ruchu. 45-latka próbowała jeszcze uciekać przed policją pieszo

Majówka z przyjaciółkami to idealna okazja do budowania i wzmacniania więzi

Długi weekend w kobiecym towarzystwie można spędzać na wiele różnych sposobów. Bardzo ważnym punktem planowania wyjazdu jest zadecydowanie, co chciałoby się zrobić przez te kilka dni. Warto wziąć pod uwagę np. warsztaty urodowe, kulinarne czy artystyczne. Innym ciekawym pomysłem na aktywne spędzanie wolnego czasu będzie wspólny wyjazd w góry, na wspinaczkę albo rajd rowerowy. Wspólnie spędzony czas z pewnością przyniesie wiele korzyści, wzmocni przyjaźnie, pozwoli lepiej się poznać i podzielić doświadczeniami.

Jaki transport najlepiej wybrać? 

Wybór transportu zależy przede wszystkim od miejsca, do którego chce się dostać. Podróżując po Polsce warto przemieszczać się nie tylko pociągami i autem. Czasami może bardziej opłacać się wsiąść na pokład samolotu. Z Gdańska do Krakowa, ze Szczecina do Warszawy przelot może okazać się korzystniejszy pod względem finansowym. Z drugiej strony wspólna podróż autem czy pociągiem może okazać się świetnie spędzonym czasem i równie wspaniałą przygodą.     

Kolejnym ważnym aspektem będzie znalezienie noclegu. Rezerwacji najlepiej dokonywać bezpośrednio - dzwoniąc bądź pisząc do wybranego miejsca. Korzystanie ze stron pośredniczących może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: