Turystka upuściła telefon w zoo. Zachowanie wydry rozbawiło zwiedzających. "Fanka androida" [WIDEO]

Podczas zwiedzania ZOO w Portugalii doszło do niefortunnego zdarzenia. Pewnej turystce wypadł telefon, który wylądował w wodzie, a następnie dostał się do rąk wydry. W sieci pojawiło się nagranie ukazujące, co mały zwierzak robi z cenionym przez ludzi sprzętem. Właścicielce raczej nie było do śmiechu.
Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Wycieczka do zoo to nie tylko ciekawy pomysł na odpoczynek, ale także szansa na podziwianie egzotycznych zwierząt i takich, których nie można zobaczyć na co dzień. Tego rodzaju rozrywkę cenią nie tylko dzieci, ale także dorośli. W Portugalii podczas jednego ze spacerów doszło do niecodziennego zdarzenia.

Turystka w zoo upuściła telefon. Wydra nie miała litości

Na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych widać jak iPhone wpadł prost do wybiegu dla wydr morskich. Jedno ze zwierząt zainteresowało się znaleziskiem i zaczęło bacznie je podziwiać. To był dopiero początek. Nagle wydra zaczęła uderzać telefonem o skały. Kobieta bezskutecznie wyciągała dłonie, aby odzyskać własność, zanim zostanie doszczętnie zniszczona. Niestety zwierzak nie zwracał uwagi na obecność ludzi. Zaintrygowana wydra bawiła się w najlepsze, a po chwili widać, że ekran jest już mocno spękany. 

Na filmie słychać śmiech zgromadzonych turystów, których rozbawiło zachowanie zwinnej wydry. Pod postem pojawiło się także kilka komentarzy, a autor nagrania nazywa ssaka "fanką Androida."

Obsługa klienta, czas oczekiwania wynosi dwie godziny

- żartuje użytkownik Twittera. Sytuacja wydarzyła się w lizbońskim zoo. Nie wiemy, jak zakończyła się ta historia, możemy się jedynie domyślać, że kobieta nie odzyskała telefonu, a nawet jeśli to nie był już użyteczny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wydra morska. Co to za zwierzę?

Wydra zwana także kałanem, to jedno z najmniejszych ssaków morskich. Mimo niewielkich rozmiarów dorosłe osobniki mogą ważyć nawet 45 kilogramów. Posiadają wyjątkowo grubą warstwę futra, która chroni je przed zimnem. Choć kiedyś populacja była dość duża, to jednak właśnie przez wzgląd na cenne futra ilość osobników znacznie spadła.

Jak informuje National Geographic, wydry są świetnymi pływakami i wykazują się niezwykłą inteligencją. Za pomocą kamieni rozłupują pancerze skorupiaków, aby zjeść to, na co mają ochotę. Osobniki przebywające na wolności żyją nawet 23 lata. W specjalnych akwariach lub zoo mogą przetrwać nawet 28 lat. 

Więcej o: