Miasta milionerów. Tu mieszka ich najwięcej

Jak podaje New York Times, w 2021 roku z Nowego Jorku wyprowadziło się 1,453 milionerów. Nie przeszkodziło to jednak miastu w znalezieniu się na podium w rankingu miast zamieszkanych przez największą liczbę osób posiadających milionowe dochody.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

"Do Nowego Jorku przeprowadzają się ambitni ludzie, którzy marzą o bogactwie" - mówił w rozmowie z portalem New York Times James Parrott, dyrektor ds. polityki gospodarczej i fiskalnej w Centre for New York City Affairs. Nic dziwnego, że miasto zajęło pierwsze miejsce w rankingu miast zamieszkanych przez najbogatszych ludzi na świecie. Aktualnie mieszka tam 340 tys. osób, które posiadają milionowe dochody. Jakie miasta znalazły się w rankingu?

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

W tych miastach są największe skupiska milionerów

W pierwszej piątce raportu firmy doradczej Henley & Partners znalazły na kolejnych miejscach: Tokio (304 900), Zatoka San Francisco (285 tys.), Londyn (272 400) oraz Singapur (249 800). Na dalszych pozycjach znajdują się: Los Angeles, Hong Kong, Pekin, Szanghaj, oraz Sydney. Z raportu wynika także, że w Monako i Dubaju znacząco wzrosła liczba milionerów w ciągu ostatniej dekady.

Dubaj jest kolejnym uznanym międzynarodowym centrum bogactwa, a jego niskie stawki podatkowe sprawiają, że przyciąga milionerów z całego świata. Około 3,5 tys. z nich przeniosło się tam tylko w 2022 r.

- czytamy.

Warszawa między Monako a Dublinem

Henley & Partners wskazali też miasta, które doświadczyły silnego wzrostu bogactwa w ciągu ostatniej dekady. Na pierwszym miejscu znajduje się Monako. Średnio na jednego mieszkańca przypada tam 10 mln dolarów. To także najdroższe miejsce na świecie. Mieszkania kosztują tam około 35 tys. dolarów za m2. 

Na drugim miejscu wskazano Warszawę. Szybko rozwijające się sektory w mieście obejmują według autorów raportu usługi finansowe, nieruchomości i technologie. W Warszawie mieszkają 33 osoby, których majątek można liczyć w setkach milionów dolarów. Natomiast trzy osoby posiadają majątek wart miliardy. Przez ostatnią dekadę napływ zamożnych mieszkańców do stolicy Polski wzrósł o 54 procent — to najwięcej w Europie. Tuż za Warszawą znalazł się Dublin. Miasto, w którym ulokowane jest wiele światowych firm technologicznych.

Więcej o: