Turystka poszła do łazienki we Włoszech. Szok kulturowy? "Musiałam prosić kelnera o pomoc"

Jak to się mówi, co kraj to obyczaj. Podróżując po świecie, poznajemy nie tylko kulturę i historię, ale też odmienne spojrzenia na sprawy codzienne. Profil na TikToku @romeitalytravel, który promuje turystykę we Włoszech, opublikował ostatnio nagranie, na którym pokazuje, co często zaskakuje cudzoziemców we włoskich łazienkach.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Każdego roku Włochy przyciągają podróżnych z całego świata. To prawdziwy raj dla miłośników historii, sztuki i architektury. W 2022 roku turyści wykupili we włoskich obiektach noclegowych prawie 400 milionów nocy. Chociaż najbardziej znane zabytki to Koloseum w Rzymie, Krzywa Wieża w Pizie i Bazylika św. Marka w Wenecji, niemalże w każdym mieście w tym kraju można znaleźć ukryte perełki. Okazuje się, że również w życiu codziennym we włoskich miastach nie brakuje zaskoczeń. Profil @romeitalytravel opublikował nagranie, które pokazuje, co najbardziej zaskakuje przyjezdnych w łazienkach. Przewrotnie nazwano to "szokiem kulturowym".

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Włochy. Nietypowe rozwiązanie w łazienkach

Na nagraniu widzimy zlew z zamontowanym w ścianie kranem. Turystka początkowo myślała, że pod kranem znajduje się czujnik ruchu, który uruchomi wodę. Pomimo prób nie zadziałało. "Musiałam poprosić kelnera o pomoc" - przyznała. Okazało się, że włącznik znajduje się na podłodze. Wystarczy wcisnąć przycisk stopą. 

W komentarzach pod nagraniem nie brakowało słów uznania. "To mądrzejsze niż odkręcanie po kimś kurka", "Bardzo higieniczne rozwiązanie", "Wspaniałe", "To genialne, czemu u nas nikt na to nie wpadł"? - czytamy opinie internautów. 

Włochy wprowadzają nowe przepisy dla turystów

Po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią włoska turystyka przeżywa odrodzenie. Zainteresowanie krajem jest tak duże, że władze zdecydowały się na wprowadzenie nowych obostrzeń dla przyjezdnych w najbardziej obleganych miejscach. Burmistrz Portofino zakazał zatrzymywania się przy najbardziej instagramowych sceneriach. Do 15 października 2023 między 10:30 a 18:00 w Portofino nie można zatrzymywać się między placem Martiri dell’Olivetta i nabrzeżem Calata Marconi oraz między głównym rynkiem a toaletami przy molo Umberto I. Osoby, które złamią zakaz, mogą zostać ukarane mandatem w wysokości 1300 zł. 

Więcej o: