Polscy turyści mają powód do świętowania. Tanie tureckie linie lotnicze nareszcie w Polsce

Tureckie linie lotnicze już od lat planowały wejść na polski rynek, jednak dopiero w tym roku powstanie połączenie bezpośrednie między Warszawą a Ankarą. Pegasus Airlines będą kursować z Lotniska Chopina w Warszawie.

Wielu turystów regularnie podróżujących do Turcji od dawna marzyło o wejściu do Polski tureckiego przewoźnika. Pegasus Airlines kuszą przede wszystkim niskimi cenami biletów. Choć na ten moment uruchomione zostaną jedynie loty do Ankary i tylko raz w tygodniu, daje to ogromną nadzieję na przyszłość.

Zobacz wideo Izabela Macudzińska pokazała się po operacji w Turcji - plastry i wycięte powieki

Koniec z lotami czarterowymi?

Pojawienie się takiego przewoźnika jak Pegasus to pozytywna wiadomość dla podróżujących na własną rękę, którzy nie przepadają za zorganizowanymi wycieczkami z biur podróży. Możliwość polecenia do Turcji za niewielką cenę bez konieczności wykupywania całych wczasów to coś, na co polscy turyści czekali od lat. Do tej pory większość z nich musiała decydować się na loty czarterowe i indywidualna podróż była niezwykle utrudniona. Uruchomienie takich linii jak Pegasus, Sun Express, czy Turkish Airlines wykorzystuje potencjał turystyczny Turcji, ponieważ coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy do kraju półksiężyca.

Loty zaplanowane zostały na każdą niedzielę. Samoloty przylatujące z Ankary będą lądować w Warszawie o godzinie 12:05, z kolei wyloty z Warszawy do Turcji zaplanowano na godzinę 13:05. Choć obecnie nie jest to bogata oferta, wiele osób jest zdania, że z czasem pojawi się więcej połączeń i zwiększy się ich częstotliwość.

Coraz więcej polskich turystów

Według danych statystycznych zebranych przez serwis fly4free.pl, w roku 2022 Turcję odwiedziło niemal 1,1 mln polskich turystów. Rosnące zainteresowanie tym regionem obserwują także biura podróży, które oferują zorganizowane wycieczki do Turcji, także poza sezonem wysokim. Ceny noclegu za 8 dni w luksusowym hotelu z pakietem All Inclusive zaczynają się już od 1900 złotych i jest to ogromna przewaga Turcji nad znacznie droższymi kierunkami jak przykładowo Hiszpania, gdzie za takie same warunki będzie trzeba wydać minimum 2700 złotych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: