To nie rajska wyspa na Karaibach, a europejski zakątek. Lot z Polski trwa jedynie dwie godziny

Niemal każdemu marzą się wczasy z egzotycznych zakątkach i tropikach, jednak jak się okazuje, europejskie plaże mogą dorównać tym karaibskim. Malownicze wybrzeże o lazurowej wodzie i pięknej roślinności to tylko dwugodzinny lot z Polski. Wybór tego zakątka z pewnością zadowoli nawet tych najbardziej wymagających.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egzotyczne zakątki kuszą turystów z całego świata, którzy poszukują ostoi spokoju, malowniczych widoków czy plaż z białym, drobnym piaskiem. W rankingach i ofertach biur podróży znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, jednak wiele z nich jest oddalonych o tysiące kilometrów, co za tym idzie, cena jest równie okazała. Jak się jednak okazuje, wcale nie trzeba wyjeżdżać z Europy, by poczuć klimat tropików. 

Zapomnij o Karaibach, ta europejska plaża to prawdziwy raj

Szukając idealnego miejsca na wakacje, kierujemy się wieloma czynnikami - ważną rolę gra przede wszystkim pogoda, miejsce, ale także cena. Jednocześnie nie da się ukryć, że wielu z nas marzy o egzotycznej podróżny na drugi koniec świata, by zanurzyć się w niepowtarzalnym klimacie, gorącym morzu i wypoczywać pod palmami. Warto zatem poznać europejski zakątek, który przypomina malownicze pocztówki rodem z Karaibów. 

Plaża w Szkocji to prawdziwa perełka na wakacyjnej mapie Europy. Zaledwie 2 godziny lotu od naszego kraju znajduje się bowiem miejsce, które szczyci się białym drobnym piaskiem, lazurową, przejrzystą wodą i wspaniałą roślinnością. Warto dodać, że owa plaża w 2022 roku została uznana za jedną z najlepszych plaż w plebiscycie TripAdvisor Travellers’ Choice Awards i zyskała siódme miejsce. 

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Szkocka plaża, która prześciga nie jedną tropikalną

Plaża Luskentyre na wyspie Harris w Szkocji to rajska ostoja, która zachwyca pod każdym względem. Urzeka przede wszystkim białym piaskiem, krystaliczną wodą i imponującym wydmom. Miejsce należy do archipelagu Hebrydów Zewnętrznych, dzięki czemu rozpościerają się stąd zapierające dech w piersi widoki. 

Szkocka chluba często porównywana jest do plaż karaibskich, co nie powinno nikogo dziwić. Na wyspie, gdzie znajdziemy tę piękną plażę mieszka około 550 osób, jednak w sezonie letnim turyści chętnie odwiedzają to miejsce. Kiedy tylko temperatura wzrośnie, wszyscy ruszają na pobliskie plaże i zażywają kąpieli wodnych, opalają się i oddają błogiemu relaksowi. Na zachodnim wybrzeżu Isle of Harris znajdziemy także kilka restauracji, serwujących lokalne dobra, a także klimatyczne hotele, ścieżki piesze i rowerowe czy kempingi z szeroką ofertą turystyczną. 

 

Z Warszawy do Szkocji dostaniemy się samolotem, a pomogą w tym tanie linie lotnicze, co jest dodatkowym plusem. Bilety można kupić już za kilkaset złotych. Jednak to nie koniec podróży - czeka nas jeszcze przeprawa samochodem i promem, ponieważ najbliższe lotnisko to Glasgow. 

Więcej o: