Pokazał miejsca na wakacje dla młodych i spłukanych. "A co ze starymi?"

Najlepsze miejsca na wakacje, to takie, które niewiele kosztują i zachwycają pięknymi widokami. Niskie ceny docenią szczególnie młode osoby, które dopiero co zaczęły samodzielne życie i nie mogą pozwolić sobie na drogie wyjazdy. Autor profilu na TikToku @relaxingparadiseyoutube przygotował zestawienie państw, które warto odwiedzić, kiedy jest się młodym i spłukanym.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Wakacje 2023 zbliżają się wielkimi krokami. Już niedługo zakończy się rok akademicki i studenci będą mogli udać się na wyczekiwany wypoczynek. Każdy, kto zastanawia się, na jakie wakacje może sobie pozwolić, mając określony budżet, powinien zajrzeć na TikToka. Można tam znaleźć nagrania z każdego miejsca na świecie. Internauci krótko i rzeczowo omawiają koszty podróży. Autor profilu @relaxingparadiseyoutube przygotował zestawienie miejsc idealnych na wakacje dla "młodych i spłukanych".

Zobacz wideo Klaudia El Dursi - szybkie strzały. Woli wakacje z Lipińską czy Siwiec?

Tanie wakacje 2023. Turcja

Na pierwszym miejscu znajduje się Turcja. Ten kraj cieszy się popularnością również wśród polskich turystów. Od stycznia do listopada 2022 roku Turcję odwiedziło 1 121 484 Polaków. Według autora nagrania można tam znaleźć nocleg już za 13 dolarów za noc, czyli około 55 zł. Na codzienne atrakcje i aktywności np. windsurfing, lot balonem trzeba przeznaczyć do 50 dolarów dziennie - około 211 zł. Posiłki kosztują od 5 do 10 dolarów (20-40 zł). 

Tanie wakacje 2023. Filipiny

W następnym filmiku z serii bloger poleca Filipiny. Ten kraj zasłynął jako "turystyczny raj". Tam budżetowe noclegi kosztują 20-40 dolarów/noc, czyli około 84 - 170 zł. Na atrakcje wyda się nie więcej niż 20 dolarów, a na posiłki 10-25 dolarów. Internauci zauważają jednak, że to nie nocleg i wyżywienie są problemem, a bilety lotnicze. Najtańszy lot z Polski wynosi prawie 6 tys. zł. "Czy mam tam iść pieszo?" - oburzają się komentujący.

Tanie wakacje 2023. Tajlandia

Na koniec bloger zaproponował Tajlandię. Kraj słynie z zapierających dech w piersiach widoków, błękitnej wody i rajskich plaż, a jego mieszkańcy z gościnności. Nocleg można znaleźć już za 5 - 20 dolarów/ noc. Na codzienne atrakcje wyda się według podróżnika nie więcej niż 20 dolarów, a na jedzenie do 15 dolarów. Niestety tu również problematyczny może być koszt biletu lotniczego. Lot z Warszawy do Bangkoku kosztuje w dwie strony niecałe 5 tys. zł. 

Chociaż zestawienie spotkało się z entuzjazmem wielu internautów, pojawiły się też głosy starszego pokolenia. "A co ze starymi?" — pytali żartobliwie użytkownicy aplikacji, którzy czekają na kolejne nagrania, tym razem z pomysłami dla starszych, lecz równie spłukanych. 

Więcej o: