Z ponad 700 metrów rozciągać się będzie piękny widok na okolicę Małopolski. Nowa perełka już niebawem

Na turystycznej mapie Polski, nie brakuje licznych wież widokowych, które gwarantują malownicze widoki i dużo frajdy dla całych rodzin. Jak się okazuje, Małopolska będzie mogła pocieszyć się nową inwestycją tego typu. W Muszynie bowiem powstaje okazała konstrukcja, którą można będzie odwiedzić wcześniej, niż zaplanowano.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Małopolska to turystyczny raj, gdzie niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Mowa tu o pięknie przyrody i górzystym Podhalu, ale także Stolicy Królów z bogatą historią, licznymi zabytkami, czy jedynym w swoim rodzaju klimatem. Jak się okazuje, niebawem lista atrakcje się powiększy, a nowym hitem będzie wieża widokowa zlokalizowana w Muszynie. 

Nowa atrakcja Małopolski -  wieża widokowa w Muszynie

Muszyna to znana uzdrowiskowa miejscowość, która działa od 1930 roku. Popyt na ten kierunek raz wzrastał, a raz spadał, jednak wszystko wskazuje na to, że w te wakacje będzie to dla wielu turystów absolutny numer jeden. Wszystko to dzięki modernizacji miasta i wybudowaniu widokowej wieży, z której podziwiać będzie można okolice i łono natury. 

Wieża na Malniku - szczycie o wysokości 726 m, z pewnością będzie tegorocznym hitem sezonu. Z punktu widokowego roztacza się przepiękny widok nie tylko na okolicę, ale przy pięknej pogodzie także na szczyty Tatr czy Słowację. Atrakcja zlokalizowana jest w zachodniej części Gór Leluchowskich, przez które prowadzi wiele szlaków turystycznych. Atrakcja regionu powstała niemalże ekspresowo, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, punkt widokowy zostanie oddany do użytku wcześniej, niż było to zaplanowane. 

Dokładnej daty nie znam i nie chce składać obietnic, ale wykonawca przyznał, że może to nastąpić wcześniej. Jak tylko pogoda zrobi się bardziej wiosenna, to ma być zrobiony fundament pod tą wieżę, przy czym sama konstrukcja jest już realizowana u wykonawcy, następnie gotowa już budowla zostanie przetransportowana na miejsce

- prekazał "Gazecie Krakowskiej" Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Zobacz wideo Czy ceny nad morzem bardzo skoczyły do góry? Spytaliśmy wypoczywających w Sopocie [SONDA]

Muszyna otwiera się na turystów

Środki na wybudowanie drewnianej wieży to ok. 2,5 mln zł. Kwotę udało się Muszynie pozyskać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jednak niejedyne zmiany, które mają przyciągnąć w te rejony turystów. W styczniu 2023 roku władze miasta przeznaczyły 5 mln zł na modernizację Rodzinnego Parku Rekreacji nad Szczawniczkiem, a 3 mln na kolejny etap prac związanych z renowacją zamku.

Muszyna położona nad rzeką Poprad w Beskidzie Sądeckim, ma dzięki nowym inwestycją wrócić do dawnej świetności. Uzdrowiskowa miejscowość powstała w latach 20. XX wieku dzięki staraniom burmistrza Antoniego Jurczaka i lekarza Seweryna Mściwujewskiego. Do atrakcji wówczas, jak i teraz należały przede wszystkim liczne pijalnie wód mineralnych zawierających biopierwiastki. Wybierając się do Muszyny, możemy skorzystać także z Ogrodów Sensorycznych, kolejki gondolowej, obejrzeć Zapopradzie, Zabytkową Cerkiew Św. Jakuba Apostoła czy zwiedzić muzeum regionalne. Warto wspomnieć, że miasto jest malowniczo położone wśród licznych lasów i atrakcji górskich. 

Więcej o: