Tanie loty z Krakowa do Turcji! Od 3 maja polecimy z nowym przewoźnikiem. Bilety są już dostępne

Od maja Polacy będą mogli skorzystać z usług nowej linii lotniczej. Turecki przewoźnik obsługujący regularne oraz czarterowe loty w Europie zabierze nas w piękne miejsce za niewielką cenę. Tanie loty już wkrótce w sprzedaży.
Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Turecka linia lotnicza SunExpress to wspólne przedsięwzięcie Lufthansy oraz Turkish Airlines, które istnieje już od 1989 roku. Siedziba firmy znajduje się w Antalyi, w Turcji. Do tej pory była to główna linia lotnicza, która obsługiwała loty czarterowe na linii Polska-Turcja. Od maja pojawią się nowe możliwości. 

Tanie loty z Polski z SunExpress. Dokąd polecimy?

Wakacje w Turcji to bardzo chętnie wybierany kierunek przez Polaków. Nie każdy jednak wykupuje konkretną ofertę z biura podróży. Wiele osób decyduje się na zakup tanich lotów i poszukuje zakwaterowania na własną rękę. Tego typu rozwiązanie jest dość popularne, a w realizacji celów pomocne są właśnie tanie loty

Jak informuje zarząd krakowskiego lotniska Balice, już od 3 maja dla turystów dostępne będą rejsy tureckiej linii lotniczej SunExpress. Polacy będą mogli skorzystać z połączenia do słonecznej Antalyi aż trzy razy w tygodniu.

Do bogatej siatki połączeń #PROSTOzKRAKOWA dołączyły także tureckie linie SunExpress z połączeniem do portu lotniczego w Antalyi. Dzięki połączeniu będziemy mieć możliwość spędzenia urlopu w popularnych kurortach Riwiery Tureckiej. Mamy nadzieję, że połączenie to pozwoli także na odkrywanie przez tureckich turystów magii Krakowa i Małopolski

– czytamy wypowiedź Radosława Włoszka, prezesa zarządu Kraków Airport.

Nasze tętniące życiem i różnorodne miasto rodzinne oferuje wszystko, co składa się na udane wakacje: wspaniałą gościnność, krystalicznie czystą wodę, piękne plaże, doskonałą kuchnię i bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny

- dodaje Peter Glade, dyrektor handlowy SunExpress. Oferta ma stanowić korzystne rozwiązanie dla obu stron. Bezpośrednie połączenie to nie tylko szansa dla Polaków na udane wakacje, ale także próba pokazania Turcji, że Kraków ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem do zwiedzania przez turecką społeczność.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tanie loty z SunExpress. Ile kosztują loty do Antalyi?

Przeanalizowaliśmy oferty dostępne na oficjalnej stronie linii lotniczej SunExpress. Okazuje się, że już teraz można kupić bilety z Krakowa do Antalyi. Zgodnie z zapowiedzią przewoźnika trasa dostępna jest już od 3 maja. Za bilet w jedną stronę zapłacimy około 90 euro, co w przeliczeniu na polską walutę daje nam nieco ponad 400 złotych. Oferta zawiera bagaż rejestrowany o wadze 20 kg oraz duży bagaż podręczny.

Tanie loty do Turcji. SunExpress Kraków - AntalayaTanie loty do Turcji. SunExpress Kraków - Antalaya Fot. Screen, sunexpress.com

Dla wszystkich miłośników podróżowania lub dla tych, którzy nadal nie mają planów na majówkę, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji "Best price calendar", przechodząc do tej zakładki, wyświetlą się najlepsze ceny. Dzięki temu mamy możliwość zaplanowania podróży tanio i korzystnie. Lot w obie strony to koszt około 190 euro w opcji ekonomicznej, czyli 900 zł za osobę. Zgodnie z ofertą wylot z Krakowa odbywa się 3 maja a powrót 10 maja 2023 roku. 

Wakacje w Turcji. Tanie loty z SunExpressWakacje w Turcji. Tanie loty z SunExpress Fot. Screen, sunexpress.com

Jak widać na załączonej grafice, w cenę biletu w obie strony wliczony jest bagaż rejestrowany oraz duży bagaż podręczny. Przewoźnik daje możliwość skorzystania także z innych opcji, takich jak SunClassic, gdzie dopłacając około 22 euro, czyli nieco ponad 100 złotych mamy możliwość przebukowania lotów na siedem dni przed planowaną podróżą, otrzymamy przekąski oraz wodę, a duży bagaż będzie mógł ważyć 25 kg. 

Warto dodać, że także inni przewoźnicy szykują się na majówkę. Ryanair oferuje loty z Krakowa do Pragi w cenach rozpoczynających się od 71 złotych, a WizzAir oferuje loty na Cypr za nieco ponad 500 złotych. 
 

Więcej o: