To europejskie miasto pobiło rekord odwiedzin. Tylko w Wielkanoc było tu ponad milion turystów

Włochy cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Nic dziwnego, ponieważ to piękny kraj z bogatą historią. W weekend wielkanocny padł jednak rekord odwiedzin turystów. Tylko w ciągu tych dwóch dni Rzym odwiedziło ponad milion turystów.

Wieczne miasto to doskonała propozycja na każdą porę roku. W czasie świątecznym i okresie wakacyjnym należy jednak liczyć się z tym, że na miejscu z pewnością zastaniemy tłumy turystów i ogromne kolejki. Wspaniałe widoki zrekompensują jednak wszelkie trudy w stu procentach.

Rzym pobił rekord odwiedzin. W wielkanocny weekend nie było gdzie postawić nogi

Jak podaje włoski portal bol.com, szef wydziału do spraw turystyki w zarządzie Wiecznego Miasta Alessandro Onorato poinformował we wtorek o pobiciu rekordu. Według szacunków tylko w weekend wielkanocny do Rzymu przybyło ponad 1,1 miliona turystów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pobiliśmy wszystkie rekordy w historii rzymskiej turystyki i niełatwo było sobie to wyobrazić po straszliwej pandemii, która nawiedziła cały świat

- powiedział Alessandro Onoratow rozmowie z radiem New Sound Level, cytowany przez portal bol.com.

Dodał również, że Rzym jest doceniany nie tylko przez dziedzictwo archeologiczne, ale też przeprowadzoną modernizację.

Miasto zmodernizowało się, obstawiając najważniejsze międzynarodowe wydarzenia sportowe, modowe, muzyczne i kulturalne

- dodał. W jego opinii napływ ponad miliona turystów był "wielką porcją tlenu" dla całej gospodarki stolicy Włoch.

Rzym na weekend - gdzie warto się wybrać?

Wielkanoc za nami, więc sytuacja we Włoszech nieco się uspokoiła. Warto więc to wykorzystać i wybrać się choćby na city break do Rzymu. Atrakcji tam nie brakuje, więc nie sposób się tam nudzić. Punktem obowiązkowym jest plac Piazza Navona, który zagrał w filmie "Anioły i demony" - ekranizacji bestsellera Dana Browna.

Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki jest Panteon, gdzie zgodnie z życzeniem został pochowany Rafael Santi. Warto również poświęcić czas na odwiedzenie Koloseum oraz zrobienie sobie zdjęcia przy Fontannie di Trevi.

Więcej o: