Najzabawniejsze nazwy wsi i miejscowości w Polsce. Stary Bubel i Swornegacie to dopiero początek

Podróżując po Polsce, możemy natknąć się na wiele wsi i miejscowości, których nazwy potrafią wywołać uśmiech na twarzy, a nierzadko i salwy śmiechu. Aż trudno uwierzyć, że niektóre z nich naprawdę istnieją. Przedstawiamy najzabawniejsze propozycje z całego kraju.

Cała Polska obfituje we wsie i miejscowości, których nazwy wyróżniają się na tle innych - często w sposób zabawny, a niekiedy zgoła kontrowersyjny. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Najzabawniejsze nazwy wsi i miejscowości w Polsce. Musisz zrobić tam zdjęcie

Zabawnych nazw miast i miejscowości w naszym kraju nie brakuje. Często przez nie przejeżdżając, zastanawiamy się, skąd w ogóle wzięły się tak oryginalne nazwy. Jak duży ma to związek z mieszkańcami bądź wydarzeniami, które rozgrywały się na tych ziemiach? W większości przypadków nie poznamy prawdy i pozostają nam wyłącznie domysły oraz uśmiech na twarzy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród najdziwniejszych nazw wsi i miejscowości, na które możemy trafić w Polsce, warto wyróżnić m.in. Stary Bubel, Gnojno, Swornegacie, Sosenki-Jajki, Mordy, Zimna Wódka, Zgon, Zdrada, Męcikał, Pryszczową Górę, Cyców, Świnki, Paskudy, Kobyłki, Rogale, Łysołaje, Kukuryki, Pohulanka, Niemyje-Ząbki, Stare Juchy, Kłopoty-Stanisławy, Paskudy, Sieroty, Niezdara, Wielkie Oczy, Szczurkowo.

 
 

Dziwne nazwy miejscowości i wsi w Polsce. Niektóre są wręcz absurdalne

Zdążyliśmy się już przekonać, że absurdalnych nazw nie brakuje. Jednak to jeszcze nie koniec. Tumidaj, Stara Piła, Grzeczna Panna, Ostatni Grosz, Dziadowa Kłoda, Suchy Pies, Oszczywilk, Wymysły, Kolano, Zła Wieś, Piekło, Piekiełko, Niebo to tylko niektóre z nich.

Co ciekawe, niewiele osób wie, że do Rzymu, Syberii, Paryża, Bagdadu, Ameryki czy Węgier można wybrać się bez opuszczania granic Polski. Zdjęcie zrobione pod takim znakiem będzie doskonałą, zabawną pamiątką. 

Więcej o: