Majówka 2023 - ile trwa i kiedy się zaczyna? W tym roku jest rekordowo długa. Ale nie dla wszystkich

Majówka to doskonały czas na wypoczynek. Ci, którzy zadbali o wzięcie dodatkowych dni wolnych odpowiednio wcześniej, mogą liczyć na dłuższy urlop. W tym roku liczba dni wolnych od pracy jest rekordowa. Ile trwa majówka 2023 i kiedy się zaczyna? Podpowiadamy.

Wielu z nas czeka na majówkę z utęsknieniem. Na szczęście ta zbliża się wielkimi krokami. W tym roku wypada szczególnie korzystnie - zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych pracujących ludzi. Niektórzy mogą liczyć nawet na dziewięć dni wolnego. Ile trwa i kiedy zaczyna się majówka w 2023 roku? Sprawdź.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

 Majówka 2023. Ile trwa i kiedy się zaczyna?

W 2023 majówka będzie rekordowo długa. Osoby, które wezmą trzy dni wolnego od pracy, będą mogły cieszyć się dziewięciodniowym wypoczynkiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednak standardowo majówka potrwa od soboty 29 kwietnia do poniedziałku 1 maja. Ci jednak, którzy wezmą jeden dzień wolnego, we wtorek 2 maja zyskają aż 5 dni wolnego - przedłużając weekend majowy do środy, czyli kolejnego dnia ustawowo wolnego od pracy. Szczęściarze, którym udało się wziąć wolne od pracy również 4 i 5 maja, zyskają aż dziewięć dni wolnych od pracy.

Majówka 2023 - kiedy wypada? Tego dnia uczniowie muszą wrócić do szkoły

Jeśli dyrektorzy placówek oświatowych zarządzą wolne 2 maja, dzieci i młodzież szkolna skorzystają z aż pięciu dni wolnych od szkoły. Matury zaplanowane są od 4 do 23 maja, więc w wielu szkołach wolne może się przedłużyć nawet do 8 maja. Uczniowie mogą liczyć na dodatkowe wolne związane z egzaminami ósmoklasistów. W niektórych placówkach 23,24 i 25 maja będą wolne od szkoły.

Rekordowa majówka. Więcej wolnego, ale i dużo drożej

Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej w rozmowie z "Faktem" stwierdził, że koszty wyjazdów są w 2023 roku wyższe o ok. 10-15 proc. w porównaniu z 2022 rokiem. Jak informuje portal Nocowanie.pl, średnia cena za osobę za nocleg to wydatek rzędu 98 zł. Jest to 15,5 proc. drożej niż w zeszłym roku. Za jedną noc w Karpaczu trzeba zapłacić około 111 zł, w Warszawie 118 zł, a w Gdańsku i Sopocie od 123 do 125 zł. Tańsze noclegi można znaleźć w Łebie bądź Ustroniu. Tam zapłacimy średnio 61 zł za osobę.

Więcej o: