Rosjanie omijają zakazy i przyjeżdżają do Europy objazdem. Nie brakuje wulgarnych żartów o Ukrainie

Ze względu na inwazję rosyjską w Ukrainie kraje Unii Europejskiej zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów z Rosji, tym samym utrudniając obywatelom tego kraju przyjazd do Europy na wakacje. Znaleźli oni jednak furtkę, dzięki której bez problemu wjeżdżają na tereny UE. Rosyjski turysta zdradził jak to zrobić.

Rosjanin podróżujący do Europy podzielił się sprytnymi trikami na to jak turyści z Rosji omijają zakazy i utrudnienia. Wielu z nich nadal uwielbia spędzać urlopy w Europie i nie zamierzają z tego rezygnować. Choć nie zawsze podróż jest łatwa, najwyraźniej starania są tego warte, bo praktyki te nie są obce wielu Rosjanom.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Najważniejszą furtką jest Gruzja

Rosyjskie linie lotnicze mają zakaz latania nad terytorium Unii Europejskiej. Wystarczy jednak, że Rosjanie przedostaną się do Gruzji skąd mogą już bez problemu przylecieć do wybranego kraju na wymarzony urlop. Z samej stolicy Gruzji, Tbilisi mogą kupić lot Wizzair do wielu europejskich stolic jak Madryt, Budapeszt, Barcelona, Rzym czy Mediolan. Inni przewoźnicy tacy jak Georgian Airways, Aegean czy Lufthansa oferują loty z Gruzji do Aten, Wiednia, Paryża, Frankfurtu, czy Monachium dlatego jest to najprostsza droga na przedostanie się do UE z Rosji. 

Innym prostym sposobem na spędzenie wakacji na południu Europy jest przedostanie się do UE przez Armenię. Tam Rosjanie dolecą bezpośrednio z Moskwy, Soczi czy Petersburga, a z ormiańskiego lotniska już bez problemu dolecą do Paryża i Marsylii, a także Lyonu, Mediolanu, Wiednia i Wenecji. Z liniami Wizzair dostać się można również do miasta Larnaka na Cyprze. To wszystko, choć wydaje się skomplikowane jednak w rzeczywistości to dość tani i opłacalny sposób na przedostanie się do Europy z Rosji bez zbędnych komplikacji.

Do Unii przez Turcję i Norwegię

Jeśli Rosjanom nie uda się dostać do Europy lub zdecydują, że chcą to zrobić w inny sposób mają jeszcze inne opcje. Turcja nie zamknęła przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów, jednak jeśli lot okazałby się za drogi, a linie lotnicze Turkish Airlines słyną z nieco droższych biletów niż posiada reszta przewoźników, Rosjanie mogą dostać się do Turcji drogą lądową przez Władykaukaz i Gruzję.
O wiele tańszą jednak rzadziej wybieraną opcją są loty przez Algierię. Jak się okazuje, choć Rosjanie nie potrzebują wizy podczas lotu tranzytowego, mogą oni zostać poproszeni o wypełnienie karty migracyjnej na lotnisku. 

Jest tylko jeden transfer z Moskwy, a także przez Stambuł, ale cena jest 2-3 razy niższa niż przez Turcję

- mówi rosyjski turysta w rozmowie z Tourdom, cytowany przez Onet.pl

Inną trasą może być także dostanie się drogą lądową do Finlandii i Norwegii. Rosjanie mogą przyjechać tam autokarami, które kursują z Murmańska, a do tego miasta wiele osób dostanie się z pomocą bezpośredniego lotu z Moskwy, Soczi, Petersburga i innych większych miast rosyjskich. Autobus dojeżdża do Kirkenes, a stamtąd już pozostaje prosta podróż samolotem np. do Oslo.

Oburzający komentarz Rosjanina

Internauci pod artykułem opublikowanym przez rosyjski serwis docenili pracę i research turysty, który być może wielu osobom podpowiedział, w jaki sposób spędzić najbliższe wakacje. Niestety nie obyło się bez oburzających i wulgarnych komentarzy dotyczących sytuacji w Ukrainie. Jeden z rosyjskich internautów podzielił się swoim pomysłem na szybką podróż do Unii Europejskiej. Według niego najłatwiej przedostać się przez Ukrainę na czołgu. Żart jednak jest wyjątkowo nie na miejscu.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: