Zapomnij o egzotycznych kierunkach. W tym kraju wypoczniesz za grosze i będziesz bawić się lepiej niż gdziekolwiek

Lato zbliża się coraz bardziej, co oznacza, że duża część Polaków zaczyna tworzyć plany na wakacje i urlopy. Niestety pędząca inflacja nie zachęca do wyjazdów, a niektórym wręcz je uniemożliwia. Istnieją jednak kierunki, które nie nadwyrężą budżetu, a w nich wypoczniemy równie luksusowo.

Wakacje w Europie nie muszą ograniczać się do obleganej przez turystów Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy Chorwacji. Choć kraje te mają szeroką ofertę urlopową i są doskonałym wyborem, warto zwrócić uwagę na nieco mniej popularne kierunki. Jeśli zależy nam na tanim wypoczynku za granicą, Czarnogóra okazać się może strzałem w dziesiątkę. Piękne widoki, niskie ceny i szeroka gama atrakcji turystycznych mogą rozkochać w sobie niejednego podróżnika.

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie'

Podgorica cieszy się coraz większą popularnością

Angielska wyszukiwarka tanich lotów Skyscanner regularnie analizuje wybory podróżujących. Jak się okazuje, od kwietnia 2022 roku wśród Brytyjczyków wzrosło zainteresowanie Czarnogórą. Nie jest to jednak przypadkowe. Kraj ten zachęca wszystkich Europejczyków swoimi cenami, pięknymi terenami naturalnymi i spokojem. Czarnogóra nie jest jeszcze tak popularna jak oblegana Chorwacja czy Hiszpania, a wiele osób traktuje to jako ogromną zaletę. Udając się na wypoczynek w tym kierunku, nie skazujemy się jednocześnie na męczące tłumy turystów i kilometrowe kolejki do każdej atrakcji.

Niewątpliwym atutem Czarnogóry i wypoczynku w jej stolicy, Podgoricy są ceny. Jak podaje The Sun piwo kosztuje nie więcej niż 5 złotych, a za obiad w ulicznej knajpce lub budce z jedzeniem zapłacimy w przeliczeniu około 16 złotych. Nieco drożej, szczególnie z perspektywy polskiej, wypadają obiady w restauracjach. Tam cena posiłku oscylować będzie około 15 funtów, czyli 80 złotych. Z kolei nocleg da się znaleźć już za niecałe 200 złotych za noc, co wypada dość nieźle jak na koszty noclegu za granicą. Decydując się na nocleg w hostelu można jednak znacznie zaoszczędzić i zapłacić jedynie około 60 złotych za osobę, co dla wielu turystów jest doskonałą okazją, w szczególności jeśli większość dnia planują spędzać poza pokojem.

W Czarnogórze każdy znajdzie coś dla siebie

Niezależnie od tego, w jaki sposób lubimy spędzać czas wolny, w Podgoricy można wypoczywać na wiele sposobów. Doskonale odnajdą się tu miłośnicy historii i zabytków. Będąc na miejscu warto koniecznie odwiedzić wieżę zegarową, której mury pamiętają czasy Imperium Osmańskiego. Pięknym zabytkiem jest również Stary Most nad Ribnicą, który wybudowano w XVI wieku. Mierzy 30 metrów, cały wykonany został z drewna i był jednym z pierwszych mostów postawionych w okolicy. Spodobać się może także zabytkowy zamek Petrovic, postawiony w XV wieku, z którego rozciąga się widok na basztę, krużganki oraz mury obronne.


W Podgoricy świetnie bawić się będą również te osoby, które wolą swój urlop spędzić będąc blisko z naturą. Czarnogóra bowiem słynie z niesłychanie pięknych terenów naturalnych. W pobliżu stolicy znajduje się Jaskinia Lipa, w której podziwiać można stalaktyty, stalagmity i wapienne kolumny oraz kominy. Rzut beretem od miasta jest także Jezioro Szkoderskie, leżące na granicy z Albanią. Tam organizowane są wycieczki statkiem oraz spływy kajakami, podczas których można podziwiać dziką naturę Czarnogóry. Jeśli preferujemy bardziej leniwy i spokojny wypoczynek, na miejscu znajdują się także plaże i bary z tanim piwem, gdzie można poczuć się jak nad morzem.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: