Pociąg PKP miał dotrzeć do Terespola. Doszło do ogromnej pomyłki. Pasażerowie wylądowali w innym kraju

Na dworcu w Warszawie doszło do ogromnej pomyłki. Polskie Koleje Państwowe pomyliły pociągi. Ten, który według rozkładu miał jechać do Terespola, tak naprawdę skończył trasę w Budapeszcie.

Do feralnego zdarzenia doszło w Niedzielę Wielkanocną, 9 kwietnia na dworcu Warszawa Gdańska. Ze stacji o podobnej porze miały wyruszyć dwa pociągi - jeden do Terespola, a drugi do Budapesztu. Pomylono jednak komunikaty. PKP przeprosiło za zaistniałą sytuację.

Zobacz wideo Policjanci uratowali życie nastolatce! Siedziała na torowisku i chciała popełnić samobójstwo

PKP pomyliły pociągi. Zamiast do Terespola trafili do Budapesztu

9 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 19:50 z Dworca Gdańskiego miał odjechać pociąg do Terespola, miasta na granicy z Białorusią. Wydano więc komunikat dla podróżnych, jednak jak się później okazało, na wskazanym torze wcale nie oczekiwał pociąg do Terespola, tylko do Budapesztu, stolicy Węgier. Miasta te dzieli blisko 800 kilometrów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile osób dziś zamiast do pociągu o 19:50 do Terespola wsiadło do pociągu do Budapesztu, który przez megafony ogłoszony został jako pociąg do Terespola? Kiedy zrobicie coś z błędnymi komunikatami głosowymi na dworcu Warszawa Gdańska?

- napisał na Twitterze Mateusz Kaczmarek.

PKP przeprasza: Jest nam przykro

Jest nam przykro z powodu tej sytuacji. Zapewniamy, że jako przewoźnik dokładamy starań, aby minimalizować możliwość wystąpienia błędów związanych z treścią komunikatów

- brzmi odpowiedź PKP Intercity.

W okolicach Warszawy kłopoty pojawiają się jednak coraz częściej. Obsługa dworca nie radzi sobie z przekierowanymi połączeniami. Brakuje miejsca dla wielu pasażerów, pociągi się spóźniają i wjeżdżają na złe tory.  

Więcej o: