Prywatne sanatorium bez kolejek. Ta wieś to bajkowa ostoja spokoju i miejsce gdzie wypocznie każdy

Kolejka do uzdrowiska nie maleje? Skorzystaj z prywatnego sanatorium w malowniczym położeniu i bliskim sąsiedztwie z naturą. Goczałkowice-Zdrój to bajkowa ostoja dla kuracjuszy i osób chcących odpocząć w malowniczej lokalizacji. Atrakcji nie brakuje podobnie jak zdrowotnych zabiegów czy leczniczych surowców naturalnych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Polskie sanatoria i uzdrowiska z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Duży popyt niestety przekłada się na obłożenie i długie kolejki, które wynoszą czasami nawet dwa lata. Jest na to jednak rozwiązanie - mowa tu o wizycie w uzdrowiskowej wsi położonej w południowej Polsce, w województwie śląskim

Goczałkowice-Zdrój - uzdrowiskowa wieś z prywatnym sanatorium 

W niewielkiej wsi na południu polski mieści się sanatorium i uzdrowisko, które już od 165 lat z powodzeniem udziela świadczeń zdrowotnych służących zachowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Obiekt zlokalizowany w malowniczym położeniu kusi zielenią, atrakcjami, a także szeroką ofertą wszelakich zabiegów i ciekawych programów. Bajkowa wieś może pochwalić się zielonymi terenami, dostępem do Jeziora Goczałkowickiego.nad Jeziorem Goczałkowickim. Od południowego wschodu miejscowość otaczają  pasma Beskidu, od północy rozlegle Lasy Pszczyńskie i faliste płaskowyże. 

Położenie i bliskość natury to jednak niejedyny atut owej miejscowości, bowiem Goczałkowice-Zdrój jest jedną z dwóch w województwie śląskim, które ma status uzdrowiska. Sanatorium może pochwalić się szerokim wachlarzem zabiegów oraz zajęć dla spragnionych odpoczynku kuracjuszy. Wiąże się z tym długoletnia tradycja i historia.

Zobacz wideo Czy to dobry moment na wizytę w sanatorium? Odpowiada minister zdrowia

Sanatorium Goczałkowice-Zdrój - uzdrowiskowa perełka południa Polski 

W Goczałkowicach-Zdroju prowadzone jest leczenie uzdrowiskowe w kierunku chorób ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych, układu nerwowego czy osteoporozy. Na miejscu znajdują się dwa szpitale uzdrowiskowe, trzy zakłady przyrodolecznicze, dwa sanatoria rehabilitacyjne oraz przychodnia. Z sanatorium można skorzystać zarówno w ramach NFZ jak i prywatnie. Placówka oferuje aż dziesięć pawilonów, które specjalizują się w różnych schorzeniach czy praktykach. Przykładem jest Pawilon Wrzos - unikalny budynek będący przykładem dawnego budownictwa uzdrowiskowego. Pochodzi z 1874 roku, a w środku oprócz pokoi sanatoryjnych znajduje się Muzeum Regionalne Goczałkowic-Zdroju oraz sala koncertowa, w której regularnie odbywają się wydarzenia kulturalne. 

Stara Pijalnia to kolejna perełka, która jest ciekawym obiektem sanatorium. Wzniesiony został w 1862 roku w stylu architektury parkowej. Charakteryzuje się drewnianą konstrukcją ryglową - wewnątrz mieścił się marmurowy basen, osadzony na ozdobnych kamiennych postumentach. Bezpośrednio z niego, przewodami do obrzeży przepływa solanka. Innym ciekawym i już kultowym dla tego miejsca zabiegiem są kąpiele i masaże borowiną, czyli torfem, który wykazuje właściwości na schorzenia stawów i ścięgien. 

Na terenie sanatorium znajduje się także Park Zdrojowy, Jaskinia Solna, liczne kawiarnie o niepowtarzalnym klimacie czy regionalne muzeum. Natomiast w miejscową atrakcją są także Ogrody "KAPIAS", uważane za jedno z piękniejszych miejsc w Polsce. W Ogrodach do Zwiedzania znajdują się liczne ławeczki, altanki, zaciszne miejsca, zacienione kąciki na upalne dni, oraz niezliczona ilość wyjątkowych gatunków roślin.