Fotopułapka uchwyciła tajemnicze zwierzę. Internauci prześcigają się w spekulacjach

W dolinie Rio Grande w Teksasie kamera internetowa uchwyciła tajemnicze zwierzę. Na zdjęciu można zobaczyć krępe czworonożne stworzenie. "Drapiemy się po głowach, próbując zidentyfikować to nieuchwytne stworzenie. Czy to nowy gatunek? Uciekinier z pobliskiego zoo? A może po prostu strażnik parku w przebraniu?" - pytali internautów pracownicy parku stanowego Bentsen-Rio Grande Valley i Texas Parks and Wildlife. Sprawą zainteresowali się także dziennikarze "New York Post".

Dziennikarze "New York Post" napisali, że przedstawiciele parku szukali pomocy wśród użytkowników mediów społecznościowych. A może po prostu zaproponowali ciekawą zabawę dla miłośników przyrody? Bo czy naprawdę pracownicy parku nie wiedzieli, "co to za trudne do zidentyfikowania – zwierzę"?

Zobacz wideo Staramy się wypracować rekomendacje, żeby katastrofy ekologiczne się nie powtarzały

Internauci połknęli haczyk i pod postem pojawiło się wiele spekulacji na temat. Niektórzy uważali, że to kapibara, inni, że to bóbr, rosomak czy wydra. Najczęściej jednak padała informacja, że to borsuk amerykański. I taką też teorię mają specjaliści z teksaskiego parku.

"Wow, to zdjęcie spotkało się z dużym zainteresowaniem! Zgadzamy się z większością komentarzy, że jest to najprawdopodobniej borsuk amerykański (nie mylić z borsukiem miodowym, który żyje w Afryce i Azji i podobno nie przejmuje się tym zbytnio)" - czytamy odpowiedź pracowników parku stanowego.

"Chociaż borsuki amerykańskie nie są powszechnie spotykane w dolinie (częściowo ze względu na ich nocne zachowanie), jest to część ich naturalnego zasięgu" - wyjaśniają eksperci.

Samotnik aktywny nocą 

Jak czytamy na stronie Ekologia.pl, borsuk amerykański żyje na terenie Ameryki Północnej, od południowo-zachodniej Kanady po środkowy Meksyk.

Źródła: "New York Post" / Ekologia.pl 

To samotnik, który najbardziej aktywny jest o zmierzchu i nocą. Porusza się powolnym, kołyszącym chodem. W chwili zagrożenia potrafi szybko zakopać się w ziemi. Ułatwiają mu to mocne łapy o potężnych pazurach. Futra borsuków amerykańskich są nadal modne i wykorzystywane w kuśnierstwie.

Więcej o: