Ciechocinek to popularna miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie kujawsko-pomorskim. Miasto zasłynęło nie tylko w Polsce, ale i w Europie za sprawą wyjątkowego bogactwa naturalnego. Kuracjusze mogą tu leczyć schorzenia m.in. kąpielami siarkowymi, solankowymi czy jodobromowymi. Fakt ten doceniali już nasi przodkowie.
Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Po wojnie mieszkańcy Ciechocinka próbowali powrócić do normalnego życia. Dlatego też pierwszy sezon kuracyjny rozpoczął się już kilka dni po zakończeniu konfliktu, 20 maja 1945 roku i zakończył wraz z ostatnim dniem października. Z zabiegów skorzystało wówczas 2,6 tys. kuracjuszy.
Największy rozwój budownictwa sanatoryjnego zaczął się w PRL-u. Między 1955 a 1989 rokiem w mieście powstało 21 sanatoriów, pięć szpitali uzdrowiskowych, dom wczasów leczniczych oraz prewentorium.
Uzdrowisko od wielu lat przyciąga kuracjuszy, którzy chcą leczyć m.in. choroby układu oddechowego, krążenia, nerwowego, narządów ruchu czy reumatyczne. Ich wzrok kieruje się przede wszystkim w stronę tutejszych drewnianych tężni, które są uważane za największe w Europie. Te trzy wyjątkowe konstrukcje pełnią funkcję ogromnego inhalatora, który odparowuje wodę z solanki.
Jednak wielu z nich przyjeżdża tu nie tylko ze względów zdrowotnych - na miejscu czeka na nich także wiele ciekawych atrakcji. Warto wybrać się m.in. do zabytkowej cerkwi prawosławnej czy do Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego. Dodatkowo kuracjusze chętnie chodzą tu na potańcówki, a latem biorą udział w ciekawych wydarzeniach takich jak Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów.