Nadmorski kurort wprowadza poważne zmiany. Mogą nie spodobać się turystom. Ale Ziemi tak

Włoskie miasto Riccione położone tuż przy Morzu Adriatyckim wprowadziło ogromne zmiany. Władze miasta zadecydowały, że palenie papierosów na plaży w odległości pięciu metrów od linii wody jest surowo zabronione. Nie wszyscy turyści ucieszyli się jednak z tych zmian.

Nowe zmiany w kurorcie Riccione weszły w życie 1 kwietnia za sprawą burmistrzyni Danieli Angelini. Jak podaje portal Italy 24 News, ma to na celu promowanie czystszego środowiska morskiego i ekosystemu oraz dbałości o zdrowsze powietrze.

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Włoski kurort zakazuje palenia. Teraz ma być przyjazny dla wszystkich

Jak podaje włoski portal Italy 24 News, wprowadzonemu zakazowi przyświeca nie tylko dbałość o środowisko. Dużą rolę w podjęciu tej decyzji odgrywało zachowanie turystów, którzy nie potrafili zadbać o dobro wspólne. Na plaży i w wodzie wciąż można było natknąć się na niedopałki, mimo że przy stolikach znajdowały się popielniczki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władze, chcąc zapewnić każdemu turyście przyjazne środowisko do błogiego wypoczynku, postanowiły wprowadzić zakaz palenia. Teraz linia brzegowa będzie czysta i zachęcająca do odwiedzin. Wiele osób, skarżących się na pozostawione śmieci, zapewnia, że teraz na pewno wróci do Riccione. Na podobne rozwiązanie znacznie wcześniej zdecydowały się m.in. Rimini i Ravenna oraz Cesenatico.

Kara za palenie na włoskiej plaży. Jeśli naruszysz prawo, możesz za to słono zapłacić

Ci, którzy nie zastosują się do zakazu, mogą liczyć na sporą grzywnę. Kwota waha się od 25 do 500 euro - w zależności od przypadku. Jeśli karę zapłacimy w ciągu pięciu dni, to przysługuje nam 30 proc. zniżki. Do przeprowadzania kontroli i inspekcji uprawniona jest Komenda Miejska Straży Granicznej. Warto jednak dostosować się do obowiązujących zasad we włoskich kurortach, by móc wspólnie cieszyć się pięknem przyrody i korzystać z urlopu bez niepotrzebnych nerwów i stresu.

Więcej o: